Rezultati 1 do 12 od 12

Tema: REGISTRACIJA STARODOBNIKA PO 1.7.2011

jordan1968
    Guest
    Ne vem če ima že kdo kakšno izkušnjo s prenosom lastništva po 1.7.2011, zato bom opisal svojo. Nabavil sem Tomos-Puch 125RL in 25.7.2011 z lastnikom želel opraviti prenos lastništva na upravni enoti Ptuj oz. overiti kupoprodajno pogodbo, s katero bi po obnovi rolerja le-tega registriral na svoje ime. Pa ni tako enostavno. Vozilo je namreč letnik 1956, novembra leta 1969 pa je bilo odjavljeno iz prometa in vrnjena registrska tablica. Kupoprodajne pogodbe nisem mogel overiti, ker se vozilo ne nahaja v računalniški evidenci, kljub temu, da je vozilo že bilo registrirano v RS in imam prometno dovoljenje. Torej, ker nekdo(UE) ne hrani arhiva oz. arhiva ni prenesel v računalniško evidenco, jaz ne morem opraviti prenosa lastništva. Na UE so mi dejali, da bom lahko postal lastnik vozila šele ob registraciji, ko bom opravil tehnični pregled na katerem bodo opravili identifikacijo vozila in podatke o vozilu vnesli v računalnik. To seveda ne bo jutri, ker bo obnova trajala kar nekaj časa. In kaj se zgodi če lastnik vozila umre (sevda mu želim še veliko let in sem lahko jaz prej na vrsti za upepelitev )? Vozilo postane predmet zapuščinske razprave na sodišču, kateremu se dediči morda ne bi odrekli, še posebej, ko bi ga videli lepo obnovljenega.
    In kako je z registracijo mopeda, ki še ni bil nikoli registriran (kakšna stara štirka ali trojka iz skednja) in o njem ne obstaja nobena dokumentacija (račun, garancijski list)? Slišim, da bo za takšno vozilo potrebno pridobiti homulogacijo, kar pa naj ne bi bilo poceni! Če je tako se bojim, da bo marsikdo premislil, če se bo še lotil obnove kakšne zapuščine iz skednja.
    P.S: Da je moja jeza še večja pa so pripomogli na UE, kjer so mi pred 1/7-2011 dejali da sicer bodo spremembe pri prenosu lastništva, vendar ne za vozila, katera so že bila registrirana in imajo dokumentacijo. Lepo so me na......li !

dzanzi
    Guest
    Tebe so zafrknili s prepisom. Mene so pa z zakonom o spremembah namembnosti zemljišč, kjer moram če želim graditi hišo državi plačati 22 kE odškodnine.

Glede tvojega problema:
    - puch ni bil registriran v RS, če je bil nazadnje registriran leta 1969.
    - upravne enote hranijo evidence 10 let, toliko mislim, da jim nalaga zakon

Po eni strani si si zapisal rešitev; če je puch sposoben opraviti tehnični pregled, kar v tem primeru pomeni, da luči delajo in bremze, opraviš tehnični pregled, kar te stane dodatnih cca. 25 eurov in ti ga vpišejo, ter opraviš prepis in ne čakaš konca obnove. Tebi ob prepisu ni potrebno pucha registrirati, ampak moraš podati izjavo o lokaciji vozila in imeti prometno napisano na svoje ime.

Če pa puch ni sposoben opraviti pregleda, pa še vedno na tehničnih delajo ljudje, ki ko jim razložiš situacijo pomagajo rešiti problem.

S tem novim zakonom je država naredila nekaj dobrega, vedno se naj bi vedelo kdo je lastnik vozila, kajti dogajalo se je da so se vozila preprodajalam, ko se je pa avto nazadnje registriral, pa je novi lastnik prišel z 10 kupoprodajnimi pogodbami(sem tudi eden izmed tistih), ali pa so vozila odpeljali v naravo, ali pa se vozili z neregistriranimi avti.

jordan1968
    Guest
    Dzanzi, napisal si to česar jaz nisem hotel, ker ne želim izpostavljati ta pravih ljudi na tehničnih pregledih, je pa to edina rešitev, da je roler takoj moj....in tudi bo, čerpav še zdaleč ni sposoben za vožnjo vendar......tudi bo....enkrat.
    Uf, kar se pa tiče spremembe namembnosti pa ti nočem biti v koži. Jaz sem 1999 zapičil lopato v pšenico na njivi pa je sprememba stala 400 mark, vendar tudi zaradi ta pravih ljudi-geometrov. Njiva na kateri sem gradil je bila razparcelirana na več parcel, od katerih je bilo tudi nekaj pašnikov po nekaj kvadratnih metrov, ki jih je geometer združil v celoto in mi tako omogočil plačati spremembo iz pašnika v gradbeno parcelo, ki je bila neprimerno nižja kot sprememba namembnosti na njivi.

Cobra13
    Guest
    jordan1968 ne vem zakaj ti niso hoteli overiti pogodbe. UE ti ne overja ne pogodbe kakor tudi vsebine le te ampak samo overijo istovetnost podpisa na tej pogodbi. Razen če so z zakonom spremenili da ti več ne overjajo podpisa ampak pogodbo, kar pa bi dvignilo tudi ceno.

dzanzi
    Guest
    @cobra13; 1.7.2011 je nastopil zakon o motornih vozilih:
    http://www.uradni-list.si/_pdf/2010/Ur/u2010106.pdf

ki pravi:

stran 8:
    (4) Vsako spremembo, ki vpliva na spremembo podatkov v prometnem dovoljenju (npr. tehnično spremembo, spremembo lastništva, prebivališča ali sedeža), je treba v 15 dneh prijaviti registracijski organizaciji. Prijavi spremembe mora lastnik registriranega vozila priložiti listine, s katerimi dokazuje spremembo. Če se sprememba lastništva dokazuje s pogodbo, sklenjeno med fizičnima osebama ali fizično in pravno osebo ali s komisijsko pogodbo, mora biti identiteta fizičnih oseb ugotovljena. Ugotovitev identitete fizičnih oseb opravi registracijska organizacija. Pri tem se na pogodbi preveri oziroma zapiše naslov stalnega prebivališča kupca ali začasnega prebivališča, če nima stalnega, EMO prodajalca in kupca ter identifikacijska številka vozila, ki je predmet spremembe lastništva.

stran 9:
    (4) Odjava vozila ob spremembi lastništva je mogoča le ob istočasnem vpisu novega lastnika vozila v evidenco. (5) Če pri prenosu lastništva vozila novi lastnik istočasno vozila ne registrira na svoje ime, mora v 15 dneh od nakupa to vozilo registrirati na svoje ime ali podati izjavo o lokaciji vozila v skladu z drugim odstavkom 41. člena tega zakona.

Na upravnih enotah se držijo tega, da ob prepisu je potrebno vpisati novega lastnika, kar na koncu pomeninaslednji del kopiran iz forum.bmwslo.com):
    -Overitev pogodne oz.lastnistva na upravni enoti NI MOGOCE oz.je mogoce,ampak da se prepis opravi morata biti prisotna po novem(zaradi IDNETITETE) oba KUPEC in PRODAJALEC.
    -Prodajelec mora avto odjaviti,dobi povracilo cestnine(razliko).Odjava vozila ca.12Euro.( v primeru, da je avto/moped registriran)
    -Reg.tablice lahko ostanejo(ce zeli kupec,oz.ne zeli novih)
    -Kupec prijavi vozilo,plača cestino.
    Ko je izdano prometno dovoljenje je lastnik vozila. Zavarovanje si je potrebno urediti prej,ce prepis,lastnistvo opravljata na UE in ne AMZS...Prometna je po novem 1 Euro,prijava vozila pa nekje 17Euro.

Cobra13
    Guest
    Saj do zdaj je bilo isto, razen izjave o lokaciji vozila. Do sedaj je na izjavi pisalo da je lokacija na starem lastniku( ki je moral v primeru, da je bilo kaj narobe dokazovati novo lokacijo s kupoprodajno pogodbo, ki pa je lahko bila napisana na kogarkoli, ker ni bilo preveritve kupca), sedaj pa koliko zastopim, ob prenosu lastništva mora biti prisoten kupec, da dokaže istovetnost ter da se izjava o lokaciji vozila opravi na njegovo ime in je tudi uradno zaveden nov lastnik, vozilo pa ni potrebno takoj registrirati. S tem so poenostavili iskanje trenutnega lastnika, ker se je dogajalo da so nekateri imeli po deset pogodb. Pa še je bilo primerov da si prodal avto, naredil pogodbo, kupec ga ni registriral, avto nekje pustil in trdil da on sploh ni kupil vozila, ki pa je bil uradno pisan na tebe in si nosil vse kazni in stroške. Potem pa si moral na sodišču dokazovat da si mu dejansko avto prodal, sedaj pa hvalabogu teh problemov več ne bo ker se bo takoj vedel novi lastnik.
    P.S. Vpis novega lastnika v prometno pa je še vedno mogoč le ob prijavi vozila v promet, kakor je to bilo tudi dosedaj.Ampak uradno je pa nov lastnik zaveden v evidenco motornih vozil.

Anonymous
    Guest
    Citiraj Original objavljen od dzanzi
    Tebe so zafrknili s prepisom. Mene so pa z zakonom o spremembah namembnosti zemljišč, kjer moram če želim graditi hišo državi plačati 22 kE odškodnine.

Glede tvojega problema:
    - puch ni bil registriran v RS, če je bil nazadnje registriran leta 1969.
    - upravne enote hranijo evidence 10 let, toliko mislim, da jim nalaga zakon

Po eni strani si si zapisal rešitev; če je puch sposoben opraviti tehnični pregled, kar v tem primeru pomeni, da luči delajo in bremze, opraviš tehnični pregled, kar te stane dodatnih cca. 25 eurov in ti ga vpišejo, ter opraviš prepis in ne čakaš konca obnove. Tebi ob prepisu ni potrebno pucha registrirati, ampak moraš podati izjavo o lokaciji vozila in imeti prometno napisano na svoje ime.

Če pa puch ni sposoben opraviti pregleda, pa še vedno na tehničnih delajo ljudje, ki ko jim razložiš situacijo pomagajo rešiti problem.

S tem novim zakonom je država naredila nekaj dobrega, vedno se naj bi vedelo kdo je lastnik vozila, kajti dogajalo se je da so se vozila preprodajalam, ko se je pa avto nazadnje registriral, pa je novi lastnik prišel z 10 kupoprodajnimi pogodbami(sem tudi eden izmed tistih), ali pa so vozila odpeljali v naravo, ali pa se vozili z neregistriranimi avti.
    Mene so pa z zakonom o spremembah namembnosti zemljišč, kjer moram če želim graditi hišo državi plačati 22 kE odškodnine.

Ta znesek je lahko tudi manjši. Imam par predlogov, če želiš mi pošlji mail na peter.golob@gmail.com

vincenzo
    Guest
    Mene pa nakj zanima v zvezi z novim zakonom...A je možno uvozit motor iz Hrvaške, letnik 86 al ne?

simont
    Guest
    Vse je možno..............če gredo ljudje na Luno se bo tudi en motor dalo iz HR prpeljat v SLO.

vincenzo
    Guest
    Vse je možno..............če gredo ljudje na Luno se bo tudi en motor dalo iz HR prpeljat v SLO.
    Včasih mam občutek da bi blo skor lažje it na luno, kot pa zrihtat kakšne papirje pr nas
    Prpelat motor seveda ni noben problem. Problem nastane ko ga hočeš legalno spravt na cesto, zato me zanima če ima kdo izkušnjo s tem v zadnje pol leta, ker se je zakon julija spremenil. Govora je nekaj bilo da se starost poveča iz 25 na 30 let.

simont
    Guest
    Prehodno obdobje.............Pokliči na SVAMZ in ti bo vse jasno. Al pa malo pobrskaj po forumu,ker smo že kar neki pisali.

Fear
    Guest
    po zadnjih ugotovitvah je razlicno-od upravne enote-do upravne enote...nekje ljudje delajo-nekje so samo v sluzbi-MORALI bi pa povsod se zavzet za papirje-sej v koncni fazi MI placamo une koleke pa papirje same....

Informacije teme

Users Browsing this Thread

Trenutno je 1 uporabnikov, kateri pregledujejo to temo. (Članov: 0 - Gostov: 1)

Podobne teme

1. Škofljica 2011
    By Anonymous in forum Reportaže
    Odgovori: 11
    Zadnji prispevek: 7th June 2013, 20:12
  2. Sejem Padova 2011
    By silvoizgorice in forum Reportaže
    Odgovori: 8
    Zadnji prispevek: 7th November 2011, 22:22
  3. Srecanje starodobnikov Naklo, 1.5.2011
    By Anonymous in forum Reportaže
    Odgovori: 0