Jump to content
  • Registracija
simonic.matjaz28@gmail.com

Tomos APN 4 - barvanje mašine

Recommended Posts

Črna barva je bila najverjetneje nanešena nestrokovno, brez predhodne priprave površine, brez temeljne barve in brez trdilca.

Črno barvo moraš odstraniti s peskanjem s perlami in ne s kremenčevim peskom, kateri na aluminiju pusti pregloboke brazgotine. Če ti je všeč matirana naravna barva aluminija, barvanje niti ni potrebno, če pa želiš bolj sijočo srebrno barvo ali katero drugo barvo, pa je potreben pravilen ličarski postopek s temeljno barvo in dvokomponentno barvo z odtenkom po tvoji izbiri.

2K ali dvokomponentna barva pomeni zmes barve in trdilca v ustreznem razmerju.

Deli na drugih spletnih mestih

Seveda obstajajo tudi 2K spreji. Ti spreji imajo poseben prekat za trdilec,katerii se aktivira tik pred barvanjem. Po aktivaciji pa ga moraš porabiti najkasneje v dveh dneh, drugače se barva strdi od znotraj in ni več uporabno.

Dobavljivi so RAL odtenki in nekatere avtomobilske barve, katere nisi metalik. 2K sprej z metalik barvo se ne dobi pod nobenim pogojem.

2K sprej moraš naročiti v tujini, ker jih Slovenske trgovine z barvami ne prodajajo, ne vem zakaj ampak za mene to ni problem.

Jaz 2K spreje naročam v Nemški spletni trgovini Safonov Autolack in sem zadovoljen, obstajajo pa tudi druge spletne trgovine z 2K spreji v Nemčiji in na Nizozemskem.

https://www.safonov-autolack.com/

Deli na drugih spletnih mestih