Jump to content
  • Registracija
Pavlovc

Ford Capri

Recommended Posts

Pozdravljeni,

Doma imam capri mk1 od prvega lastnika. Avto ni v slabem stanju iščem pa nekoga ki je tak avto že obnovil in bi bil pripravljen z kakšnim nasvetom pri obnovi. Največji problem je namreč ker zaradi zdravstvenih težav lahko vozim samo avtomatika kar pa capri trenutno ni. 

Deli na drugih spletnih mestih

Postopke obnove moraš organizirati sam. Najprej se moraš pozanimati o dobavi delov, večina je dobavljiva zgolj v tujini, potem pa se pozanimaš še pri mojstrih: mehanik, klepar, ličar, če prevzamejo dela na starodobniku. Včasih je potrebno peljati h kakemu bolj oddaljenemu mojstru, ker nekateri žal ne delajo na starodobnikih, oziroma nimajo dovolj časa, da bi se jim posvetili.

Imam starodobni avto Volvo letnik 1978 z avtomatskim menjalnikom, ki bi ga prodal. Če te zanima, mi pošlji zasebno sporočilo.

2 ur nazaj, je cvt napisal:

Postopke obnove moraš organizirati sam. Najprej se moraš pozanimati o dobavi delov, večina je dobavljiva zgolj v tujini, potem pa se pozanimaš še pri mojstrih: mehanik, klepar, ličar, če prevzamejo dela na starodobniku. Včasih je potrebno peljati h kakemu bolj oddaljenemu mojstru, ker nekateri žal ne delajo na starodobnikih, oziroma nimajo dovolj časa, da bi se jim posvetili.

Imam starodobni avto Volvo letnik 1978 z avtomatskim menjalnikom, ki bi ga prodal. Če te zanima, mi pošlji zasebno sporočilo.

Kateri tip Volvota?

Vem da moram sam organizirati bolj me zanima pomoč pri nabavi pravilnih delov. Ob količini delov in tipov ki obstajajo me zanima kako se lotit nabave da bo vse skladno.

Najprej moraš pridobiti katalog rezervnih delov s posebnimi kodami za vsak artikel.

Del, ki ga naročiš mora ustrezati modelu avtomobila, letniku in še kateri individualni lastnosti. Pogosto je v veliko pomoč slika dela na kateri se vidijo posebnosti, še posebej kadar kupuješ rabljene dele. Veliko pa je odvisno tudi od natančnosti prodajalcev.

On 10. 4. 2021 at 17:17, je Pavlovc napisal:

Pozdravljeni,

Doma imam capri mk1 od prvega lastnika. Avto ni v slabem stanju iščem pa nekoga ki je tak avto že obnovil in bi bil pripravljen z kakšnim nasvetom pri obnovi. Največji problem je namreč ker zaradi zdravstvenih težav lahko vozim samo avtomatika kar pa capri trenutno ni. 

Zdravo. Sem vam poslal kontakt od prijatelja na zasebno sporočilo. Ima Caprija MK1, ki smo ga pred 20ali več letiobnovili. Mogoče lahko pomaga z informacijami iz prve roke. Kar se tiče pločevine pa kot vsak star avto iz konca šesdesetih... Nekateri karoserijski deli se lahko kupijo, nekateri se naredijo.

Na linku je precej dobro založena Nemška trgovina z rezervnimi deli za Caprija plus dosti informacij .. https://www.motomobil.com/en/products?producer_id=1&auto_id=90&auto_mod_id=0&category_id=0&category_sub_id=0&state_id=0&word=0&artnr=&bonus=0&q=&latest=

lp Janez

IMG_0455.JPG

IMG_0457.JPG

Popravek od Kežmah