Jump to content
  • Registracija
IgorKlasik

Renault Twingo

Recommended Posts

Twingo prve generacije je okreten mestni avto, glede na majhno kubaturo tudi precej poskočen vendar nič kaj varčen. Poznam nekaj prvih lastnikov, nihče od njih ga ni imel več kot 3 leta, najbolj jih je motilo pomanjkanje prostora, pa tudi sicer niso bili preveč navdušeni nad njim.

Leta 2013 sem pri mojem takratnem avtu imel večjo okvaro, potrebno je bilo zamenjati motor in mehanik mi je kot alternativo, če ne bi dobil motorja ponudil Twinga za 200 €. Ponujeni Twingo je bil v dobrem stanju, vendar za moje potrebe premalo prostoren, preveč potraten in ni imel kljuke za vleko prikolice. Na srečo sem dobil nadomestni motor in takratni avto uporabljal še 2 leti.

Twingo je popularen pri dostavljalcih hrane, ima pa tudi konkurenco.

Težko bi se strinjal, da drži ceno seveda pa ni nič narobe, če se za odlično ohranjenega plača kakega stotaka več, ni pa smiselno ugoditi prodajalcu, ki pretirava z nerealno visoko ceno.

Glede potenciala, da postane starodobnik je potrebno upoštevati, da to ni neka zanimivo privlačna klasika in tudi čez desetletja se ne bodo preveč ozirali za njim, lahko pa predstavlja nekakšno simboliko za dotičnega posameznika naprimer: prvi (nov) avto, z njim je bil pripeljan otrok iz porodnišnice domov, ………

Deli na drugih spletnih mestih

Groza, kakšne bedarije spet pišete.

-da ni bil twingo1 uspešen mali avto. kateri pa je bil uspešnejši?

-da nima veliko prostora. Ob 3.4m je omogočal vožnjo 2metrašem.

-da nima potenciala kot starodobnik. Kateri mali avto pa je bil prvi enoprostorec?

-da je požrešen. Pa je imel motor clia, ampak nobeden ni nikoli rekel da je bil clio požrešen.

-govorimo sploh o istem modelu, ali spet pišete nekaj, samo zato, da nekaj napišete?

45 minut nazaj, je antasi napisal:

Groza, kakšne bedarije spet pišete.

-da ni bil twingo1 uspešen mali avto. kateri pa je bil uspešnejši?

-da nima veliko prostora. Ob 3.4m je omogočal vožnjo 2metrašem.

-da nima potenciala kot starodobnik. Kateri mali avto pa je bil prvi enoprostorec?

-da je požrešen. Pa je imel motor clia, ampak nobeden ni nikoli rekel da je bil clio požrešen.

-govorimo sploh o istem modelu, ali spet pišete nekaj, samo zato, da nekaj napišete?

Perčič, dejstvo je, da si mentalni bolnik.

Če ti psihiatri ne morejo pomagati, ti ni rešitve, žal.

Pa kaj je z vami?

Lepo počasi preberite še enkrat cel vaš odgovor in potem moj post. Mogoče boste potem uvideli, kakšne bedarije ste napisali. Vaše družinsko dizel vozilo ste primerjali s Twingom in potem napisali, da vam ni bil všeč, ker je bil premajhen, ker porabi preveč benzina in ker nima priklopa. In potem sklepate, da to ni dober avto? Pa ste ga kdaj sploh vozili ali vsaj pogledali?

Še 1x ponavljam, to je bil prvi mali enoprostorec, najbolj uspešen mali renault vseh časov, avto leta itd. Pri nas žal prva generacija nikoli ni doživela takšne slave, saj je imel prehudo konkurenco v Revozovih, torej domačih R5 in cliu. Cenovno so ga pri nas dali za outsiderja, saj je npr.l.93 stala nova R5 okoli 10.000DEM, Clio 13.000, twingo pa celih18.000.. V Franciji in drugje po svetu je bilo čisto drugače. In ne pišem copy/paste iz neta kot vi.

Ne upate pa si odgovoriti niti na eno moje vprašanje. Zakaj? Ker veste, da nimate pojma o avtomobilizmu. Spoznate se na barve in tisto malo o oldtimerjih, kar ste prebrali na internetu, širite kot splošno resnico na forumu. Sramotno da takšni ljudje pišejo po javnih forimih.

In neprestane žalitve, če se kdo v popolnosti ne strinja z vami....

13 minut nazaj, je cvt napisal:

Perčič, dejstvo je, da si mentalni bolnik.

Če ti psihiatri ne morejo pomagati, ti ni rešitve, žal.