Jump to content
  • Registracija
Guest aljazmv

Kolo Rog pony

Recommended Posts

Lep pozdrav,

Razmišljam, da bi si kupil odsluženo Pony kolo in ga obnovil. Ali so kakšne smernice, kako se tega lotiti. Rad bi kaj več, kot samo poliral. Lotil bi se tudi kolesa, ki bi potrebovalo barvanje, obnovo balance, pesta... Skratka lahko restavriranje v pravem pomenu besede. 
če kdo lahko kaj svetuje, bi bil vesel.

Lp MKN

Popravek od MKN
Deli na drugih spletnih mestih

matr cajt leti...

sm mislu, da mogoče pa bi... ampak jst ne bom ponija nkol u nulo zrihtu

spet sam prah nabirajo v garaž, brez veze, nej jih kdo spedena pa voz

tko da... v bistvu so vsi ti 4 Rogi naprodaj:

Pony 20" Marathon SRB '66

Sport Luxus 26" '7X?

Pony Maxi 24" '87

Sport Luxus 26" 8X?

DSC07787.JPG

DSC07903.JPG

DSC07910.JPG

DSC07889.JPG

Popravek od nrg

On 30. 8. 2020 at 0:28, je nrg napisal:

matr cajt leti...

sm mislu, da mogoče pa bi... ampak jst ne bom ponija nkol u nulo zrihtu

spet sam prah nabirajo v garaž, brez veze, nej jih kdo spedena pa voz

tko da... v bistvu so vsi ti 4 Rogi naprodaj:

Pony 20" Marathon SRB '66

Sport Luxus 26" '7X?

Pony Maxi 24" '87

Sport Luxus 26" 8X?

DSC07787.JPG

DSC07903.JPG

DSC07910.JPG

DSC07889.JPG

Je še pony 20"?

Pozdravljeni!

Mi lahko kdo svetuje kako popraviti ali kje dobiti novo os gonilke? Moj Pony ima tolk lufta, da je že težko gonit. Zagozde sem zamenjal, ampak je težava kot kaže obraba na osi..

Pa potreboval bi komplet sprednjo zavoro - ročko, zajlo in čeljust za sprednje vilice. Prodaja kdo?

Najprej sem se lotil obnove oranžnega Ponija. Zamenjal luč, pedala in feltne. Celega sem razstavil, prečistil, spoliral.... Sredino kolesa (ležaj pri gonilkah) in obe feltni razstavil, prečistil in vse ležaje namazal. Barve se pa še nisem lotil popravljat, ker kolo ima kar nekaj prask in rje... Se moram še odločit, a kar takega pustim, da se vidi vsa njegova zgodovina, ali pa tako barvo obnovim, kot ste že tukaj napisali: zdrgnem rjo, namažem s temeljno barvo in potem še čez z oranžno barvo, ko jo dam ličarju zmešat... Vsak vaš predlog bo dobrodošel (kaj bi vi naredili, kaj še popravili na poniju, zamenjali), ker vem da ste tukaj 100x večji strokovnjaki kot jaz...

Pa vprašal bi, če ima slučajno kdo lep bel sedež za prodat...hvala... Če ne dobim belega sedeža, bom pa dal kolo v črno preobleko, sedež, ročke, pumpa...

20201222_192758 (1).jpg

5 ur nazaj, je Pony 2 napisal:

Najprej sem se lotil obnove oranžnega Ponija. Zamenjal luč, pedala in feltne. Celega sem razstavil, prečistil, spoliral.... Sredino kolesa (ležaj pri gonilkah) in obe feltni razstavil, prečistil in vse ležaje namazal. Barve se pa še nisem lotil popravljat, ker kolo ima kar nekaj prask in rje... Se moram še odločit, a kar takega pustim, da se vidi vsa njegova zgodovina, ali pa tako barvo obnovim, kot ste že tukaj napisali: zdrgnem rjo, namažem s temeljno barvo in potem še čez z oranžno barvo, ko jo dam ličarju zmešat... Vsak vaš predlog bo dobrodošel (kaj bi vi naredili, kaj še popravili na poniju, zamenjali), ker vem da ste tukaj 100x večji strokovnjaki kot jaz...

Pa vprašal bi, če ima slučajno kdo lep bel sedež za prodat...hvala... Če ne dobim belega sedeža, bom pa dal kolo v črno preobleko, sedež, ročke, pumpa...

20201222_192758 (1).jpg

Jaz osebno nebi nič spreminjal,rje ni skoraj nič,to kar je zapoliraj,nove nalepke,sedež pa nekemu tapetniku preoblečt.Original je le original,sledi obrabe se morajo videt....moje osebno mnenje...

Čudovit je😉👍☝Nič ne barvaj,lepo je ohranjena originalna barva,sam očistiš kjer še nisi in je to to.Če te zanima imam cel beli sedež,nič strgan,ker glih vidim da je tvoj kot,da bi ga veverice obžrle😄😁Jaz imam belega.Iščem Semperitove črnobele gume,rabljene,za na novo obut Ponija,pa smerni loparček sem dobil za na zadnji prtljažni del zmontirat.Super bo ko ga porihtan z vso originalno opremo.

Pripenjam slikco loparčka kak izgleda😁😁

Lp.KASTRO😃

20201215_180803.jpg

Fiat 127 in Kastro, hvala za nasvet in vzpodbudo. To je moja prva obnova... Kastro, se bom na PM ti oglasil glede sedeža.

Res Pony na tej sliki izgleda malo lepši kot je v resnici, slaba svetloba in fleš. Barva je še kar lepa, svetleča, z manjšimi praskami, edino prtljažnik je bolj poškodovan, pa rjav od naslanjanja in vožnje tovora na njem. Ob priliki prilimam še kakšno fotografijo, slikano zunaj... 😉

On 28. 12. 2020 at 7:12, je kastro napisal:

Čudovit je😉👍☝Nič ne barvaj,lepo je ohranjena originalna barva,sam očistiš kjer še nisi in je to to.Če te zanima imam cel beli sedež,nič strgan,ker glih vidim da je tvoj kot,da bi ga veverice obžrle😄😁Jaz imam belega.Iščem Semperitove črnobele gume,rabljene,za na novo obut Ponija,pa smerni loparček sem dobil za na zadnji prtljažni del zmontirat.Super bo ko ga porihtan z vso originalno opremo.

Pripenjam slikco loparčka kak izgleda😁😁

Lp.KASTRO😃

20201215_180803.jpg

Kastro, prilimej se kaksno sliko tega Ponyja...da se mi vidmo tega lepotca... 😀

Popravek od Pony 2

Na Ponyju 2 imam tole pesto, ki ima tudi nipel za mazanje. 

Ali ima kdorkoli kakšno informacijo o tem pestu. Kdo ga je delal, ali je številka 66 na njem letnica izdelave, karkoli, da se malo izobrazim.

Hvala za trud.

K.

Pesto Marathon.jpg

Živjo

Zanima me, če kdo ve, ali je ta prtljažnik za Pony 1, samo da tiste tri gumijaste prečke manjkajo?!

Pa zanima me še, ali vsi ti Ponyji 1 (ta bolj kvadratast okvir kolesa) ima zobnik čisto blizu zadnjih vilic (druga slika)...ali je to normalno pri teh modelih...

Hvala

20210125_122817.jpg

20210125_121842.jpg