Jump to content
  • Registracija
Guest aljazmv

Kolo Rog pony

Recommended Posts

30 minut nazaj, je MKN napisal:

Moj je trenutno v posameznih kosih. 90% je že obnovljenega. Potreben je barvanja, ker je preveč poškodovana barva. Pa vilice niso bile prave. Prajšnji teden sem prišel do pravih, sedaj moram samo še v originalno barvo pobarvat.

blatniki so pa moji taki, kot jih opiszješ. Je pa moj Pony tisti zeleni, objavljen nekaj strani prej v tej temi.

Lp MKN

Ahaa...super... Ja vem ja kateri Pony obnavljaš...tisti bolj vojaško zelen... Pa lepe zlo redke blatnike, dobro ohranjene imaš...  Dobro ga zrihtej, pa bos potem kakšno sliko objavil... 😀

Popravek od Pony 2
Deli na drugih spletnih mestih

Kot vem je letnik 65 (lahko tud na začetku 66), čist med prvimi Rogovim poniji.... Original ima ta Pony še tiste prve blatnike, s črno in rdečima črtama (manj zaokrožen, stranski rob raven...), ampak ima samo prvi blatnik. Tako, če ima kdo tak zadnji blatnik, naj sporoči.

1965?Kot meni poznano so bili od 1965,samo ne z oznako Pony2,ki so kasnejše serije.Mislil,da so bili prvi blatniki na Ponyjih kovinski in v barvi kolesa.Takega sem imel,a sem ga oddal naprej v obnovo.Zadnji model prvih okvirjev je bil brez luknjic na glavi okvirja,ni imel značke ampak krom nalepko z grbom ROG.

Popravek od kastro

Ta ima spredaj značko Rog. Imel je tiste kovinske blatnike, samo ne v barvi kolesa, ampak z rdečo črto na sredini blatnika in zraven pa še dve črni črti... Pa sedež je novejši na tem Ponyju... Tko da poznavalci povejte kateri letnik naj bi to bil. Ročko na okvirju pa ima skrajno levo, ker eni kasnejši so imeli na sredini cevi okvirja kolesa to ročko za nošenje kolesa. Sem mislil, da so prve Rogove Ponyje začeli izdelovati že leta 65...66 pa ze skoraj sigurno... Ali se motim?!

Take blatnike ima ta Pony...

20210110_095049.jpg

Jaz imam enake blatnike. Moji so iz železne pločevine in barvani s srebrno barvo. Črte so pa enake.

Tudi ogrodje črno belega sedeža je barvano s srebrno barvo.

Tale Pony zgoraj bi moral imeti ščitnik verige v barvi okvirja ter vilice zgoraj kromirane, da bi bil letnik 65 ali 66.

Pa dinamo bi bil verjetno na desni strani.

Moj pony ima pesto z oznako Marathon SRB 66. Iz tega sklepam, da je letnik 66. Spredaj ima aluminijasto značko, ročaj pa na sredini okvira. Nalepke pa ima POny  2.

Iz vseh teh zapisov se da sklepati, da so bila lahko kolesa istega letnika malo različna ali pa mi nimamo čisto pravih informacij.

Lp MKN 

Popravek od MKN

MKN, se vse strinjam s tabo. Čist prvi Rogovi poniji so imeli take blatnike, ročko bolj na levi strani, spredaj značko Rog in ščitnik za verigo barvan v barvi kolesa, na vilicah zgoraj tisto kromirano...

Zgoraj omenjeni Pony ima v originalu ščitnik za verigo v barvi Ponija, z belo črto (ga ima doma), sam je tega aluminijastega dal gor začasno, dokler tistega ne zrihta. Kar se pa vilic tiče, so pa lahko bile zamenjane, od par let mlajšega modela, ki niso imeli več tiste ročke za nošenje in blatnike že bolj rebraste, z modro in rdečima črtama, ščitnik za verigo aluminijast-ne barvan. Med čist prvimi Pony 2 in temi Pony 2 brez ročke za nošenje kolesa ( vidite ga lahko na strani 23, oranžen Pony 2), so bili še eni Ponyji 2, ki so imeli ročko za nošenje kolesa čisto na sredini cevi okvirja in blatnike že te bolj rebraste, zgoraj na vilicah pa še kromirano (na 25 (prejšnji) strani lahko vidite tistega modrega, ki naj bi bil izdelan konec leta 66 , ali 67... ). Pony 2 naj bi izdelovali od leta 65 do 68, ali 69...

Prva dva zgoraj omenjena ponija z ročko za nošenje kolesa, sta oba imela spredaj Rogovo značko, na vilicah kromirano in ščitnik verige v barvi kolesa. Tisti brez ročke za nošenje kolesa, pa na vrhu vilic nima kromiran pokrovček, ščitnik za verigo ni pobarvan in spredaj nalepko Rogov grb...

Tako nekako si jaz predstavljam razvoj teh Ponyjev 2 in letnice, kar sem zasledil na netu in tukaj na forumu. Če se motim, pa me prosim popravite in dopolnite. Mogoče bomo skupaj enkrat vsaj približno ugotovili letnice in modele Ponyjev 2.

Živjo

A mogoče kdo ve, katera od teh dveh lučk bi lahko bila originalno vgrajena na Pony 1, letnik 70. Lučki sta znamke FER, ravno tako dinamo, na katerem je letnica 70. Hvala...

20210523_191329.jpg

Popravek od Pony 2

Starost tega Ponyja težko natančno določimo, ker je cel obnovljen, z novimi nalepkami. Je pa verjetno letnik 80-90.

Nalepka pod  sedežom je bolj za Ponije letnik 85...tisti dve veliki nalepki Pony pa sploh ne vem, če so kdaj take dajali gor, oziroma v tej kombinaciji vseh nalepk. Skratka, kolo je skoraj sigurno barvan, in nalepke kupljene sedaj, kar se dobi na trgu. Gor so neoriginalne ročke, neoriginalen sedež, pa krmilo in sedežna opora se mi ne zdita kromirani.

To je moje opažanje, majstri za Ponije bodo pa kej več povedal...

A je ta Pony na Njuskalo.hr...v Osjeku ga en prodaja?

Prtljažnik tud ni Rogov,niti podsedežna objemka na zic štangi.Škoda da se ne vid,če ima nosilec za dinamo privarjen.Definitivno je Pony iz 80-ih,točen letnik bo pa težka.Novejši iz poznih 80-ih so imeli na gonilki letnico z dvema ciframa.

Popravek od kastro