Jump to content
  • Registracija
Guest aljazmv

Kolo Rog pony

Recommended Posts

Kolo je končano. 

Razstavil sem vse do zadnjega vijaka z izjemo zobnika na zadnji osi in belih pedal. Občudovanja vredno je, kako je materjal ohranjen po 55 letih. Ohranil sem vse dele, ki sem jih dobil s kolesom. Nekaj malega sem dokupil, seveda ustreznega letnika. Nova na kolesu je barva, prevleka za sedež in nalepke. Okvir sem dal peskati mojstru ličarju, nalepke so mi naredili mojstri v tiskarni in obroče mi je uravnal prijatelj. Vse ostalo sem delal sam. Kolo je bilo potrebno barvanja, ker je bilo obtolčeno, pa tudi vilice niso bile  iste barve in zvite. Poleg tega niso bile pravega letnika. Blatniki zanimivo, niso aluminjasti ampak železni. Tudi ti so bili več kot potrebni barvanja. Za barve sem izbral najboljše približke. Niso daleč od originalov. 

Seveda sprejemam kritike na opravljeno delo. Jaz recimo nisem povsem prepričan, da je kombinacija črne torbice in bele pumpe prava. Mojstri prosim poglejte in povejte, kaj ni v skladu z letnikom kolesa 1966. 

Lp, MKN.

IMG_2118.JPG

IMG_2117.JPG

IMG_2116.JPG

IMG_2115.JPG

IMG_2114.JPG

IMG_2119.JPG

IMG_2120.JPG

IMG_2121.JPG

IMG_2122.JPG

IMG_2123.JPG

IMG_2124.JPG

IMG_2125.JPG

Popravek od MKN
Deli na drugih spletnih mestih

Pozdravljen , zelo lep pony tudi sam imam takšnega letnik 1968-69 v beli barvi Moj že ima alu blatnike, z modro rdečima črtama. Na tvojem še manjka original tačka(je tudi sam nikjer ne dobim), pa ročke mislim da niso original, manjkajo ti pa še pokrovčki ventilčkov v kovinski izvedbi(tudi teh ni nikjer za dobiti), glede pumpe pa nisem prepričan jaz imam SKS črno ,na mojem je še na prtljažniku sredinska gumica v rdeči barvi kar je sigurno original za moj letnik, drugače pa imaš zelo , zelo lep primerek čuvaj ga ker teh se  je izredno malo ohranilo .

Zelo lep Pony, zelo lepo obnovljen... Veliko dela in truda si moral notri vloziti in prisel je ven kot nov Pony...

Mislim da so rocke na balanci taprave, crne z belimi lisami, kot nitke... Edino torbice so bile takrat starejse, kot vem... Baje jih ni bilo na novem Ponyju, si jo moral dodatno kupiti... 

Tacka je res novejsa, kot ze napisal deejay...

Pa za zvoncek ne vem, a so takrat ze bili ti Rogovi, ali so bili tisti z bolj zaokrozenim pokrovckom?

Drugace pa...super...cudivit Pony 2...

Pozdravljeni, pred časom sem kupil ponuja in bi ga želel obnoviti.Ali bi kdo lahko na podlagi fotografij določil al je kolo rogovi, letnik in kateri deli niso originalni oz. ne pašejo na ta letnik, ter s katerimi del bi moral zamenjati. Zagotovo zvonec in zadnja luč nista originalna, blatnika in pedali sta različna. Ali so matice za pritrditev višine sedeža in krmila prave. Prav tako se mi zdi zadnje pesto čudne oblike. Vnaprej se zahvaljujem za povratno informacijo. Prilagam fotografije..

IMG-20220424-WA0009.jpg

IMG-20220424-WA0010.jpg

IMG-20220424-WA0004.jpg

IMG-20220424-WA0003.jpg

IMG-20220424-WA0002.jpg

IMG-20220424-WA0001.jpg

IMG-20220424-WA0007.jpg

IMG-20220424-WA0006.jpg

Živjo Pony mojstri,rad bi si obnovil Pony-ja ,ki sem ga vozil kot mulc in ga seveda tudi primerno uničil  sedaj je zadnjih 10-15let stal nekje na podstrešju. Mehansko in vizualno ga mi nebo problema zrihtat , rabu bi pa kr nekaj delov...Letnik je okrog 83-85.

Torej če ima kdo kaj delov na zalogi,bi bil zelo vesel če bi se oglasil v temi ali na privat. 

Lp,M

20220509_201119.jpg

Popravek od Zmrzli275

Pozdrav vsem na forumu!

Od lanske jeseni sem urejal ponyja, ki je bil obsojen na konec v starem železu.

Glede na preteklost in dejstvo, da je preživel veliko let zapuščen na skednju, se ga samo popravil, pustil pa sem njegovo patino.

Potreboval pa bi prtljažnik in štango za sedež, če ima kdo kaj od tega na zalogi.

Slike prej in potem objavim kasneje.

Lp, Klemen 030 366 848