Jump to content
  • Registracija
5ek

Tomos MOSCO razjasnitev

Recommended Posts

Zanima me ali kdo ve, če so v Tomosu MOSCOte izdelovali tudi za izvoz. V mislih imam Švedsko ali Dansko, kamor so izvažali ostale Tomosove modele. Mislil sem, da je moj MOSCO prebarvan, no to je, ampak v mislih sem imel iz svetlo modre na rdečo kot se vidi na ščitniku za noge

image-3552316868.jpg.afac437e772781c6c03

Po praski na okvirju pa sem v vse podvomil

image-751194038.jpg.9249536fd4efb9dc4d44

in se spomnil enega pogovora, da so obstajali rdeči ampak so bili zelo redki, kar po mojem opraviči ta dva zajčka

image-4266137248.jpg.73619ed8381000e9fba

image-4145919374.jpg.a3231187b1f12111b7b

In v Švedskem katalogu sem našel to sliko

image-2429206618.jpg.976777607ba027b71d4

mi lahko kdo pomaga razvozlati toti vozl?

Deli na drugih spletnih mestih

TOMOS MOSCO-ti so bili(so šli iz tovarne) vsi modre barve.Je pa res,da sem jaz imel že rdečega(gasilec) in zelenega(lovec).Tudi letos sem srečal človeka(v Kranju),ki se je peljal z zelenim MOSCO-tom.Pomoje je bil gozdar,ker je imel v rukzoku(nahrbtnik) gozdarsko merilo.Vse ostale barve TOMOS MOSCO-tov pa je plod strokovnjakov,ki so mopede barvali po morebitnem padcu(kar je bilo prav hitro na makadamu),po nesreči ali želji bolše polovice,ki se je domislila,da moder MOSCO ni lep in kaj hitro je bil preštrihan v barve pirhov ali v barvo krila,kakršnega ga je dečva imela.

MOSCO-ti so šli iz tovarne s črno-belimi gumami znamke SEMPERIT.Ko so bile te popokane(od debelih babjih riti) ali izrabljene se je dalo gor tudi SAVA črne gume.

Mopedi na zadnji sliki so "MOPEDI Puhovga Janeza"(Avstrijski DS-50,DS-60),ki so bili morda delani za Švedsko.

5ek,ti ga kar hitro prebarvaj,da nam ne boš delal sramote,pa tudi srečanje MOSCO-tov bo kaj hitro.

5ek,govoril si verjetno z mano ampak jaz imam podatke lastnikov MOSCO-tov in ne podatkov mopedov.Ti se orientiraj po tablici,ki jo imaš pod sedežem na desni strani,kajti tisti so pravi,če le te nimaš si izgubljen in primerjaš lahko le po domnevi.Kar se pa tiče barve sem ti že zgoraj napisal.Tukaj je še "gozdarski" MOSCO.585e0bb5a7d91_1.maj2011-NAKLO006.jpg.e32

585e0bb5a4e48_1.maj2011-NAKLO005.jpg.efd

Ja vem da bi mi tista tablica prikrajsala marsikatero vprasanje in dvom. Je ni in zato sem tukaj in mam nad glavo dosti vprasajev in bi rad prisel nekako do zakljucka seveda se prej pa do papirjev.

Ker jih ni sem tu kjer sem, se sprasujem, ce bi bil DS 50 od kod Tomosovi znaki in obratno zakaj Puchovi znaki. Crprav se mi zdi, da bi lazje prisel do papirjev kot DS 50 kot pa MOSCO. Je pa lepse slisati da je eden izmed 600 kot pa eden od 250000.

Potem pa se rdeca barva, ki pa je spet redka, saj pri severnih sosedih je tut plava tista original tako da edina rdeca sled odpelje tja zelo na sever.

Od tu potem meni edini 'smiselni' odgovor je ta v prvem postu:

naret tu za one tam, po Tomosovo s 50 kubicno masinco, in prodan pri nas ;-)

5ek,govoril si verjetno z mano ampak jaz imam podatke lastnikov MOSCO-tov in ne podatkov mopedov.Ti se orientiraj po tablici,ki jo imaš pod sedežem na desni strani,kajti tisti so pravi,če le te nimaš si izgubljen in primerjaš lahko le po domnevi.Kar se pa tiče barve sem ti že zgoraj napisal.Tukaj je še "gozdarski" MOSCO.[ATTACH=CONFIG]20899[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20900[/ATTACH]

S takim sem jih videl na " morostu" , ko so žabe lovili.

tole ima pa nekam velik DSovih znakov, da bi bil MOSCO

ali pa je modgoče res mosco z puchovimi dodatki

kar je manj verjetno

kaj pa številka okvirja

si preveril če štima z ostalimi moscoti?

Kje pa?

Tukaj pisem o tem, da to zelim. Sam s svojimi zal tega ne morem narediti. Tomos nima arhiva. Nekje je stara tema o MOSCOtih, da se bi dalo po serijskih ugotoviti, ni odgovora, namerni off topic sem pisal o tem na Pony Express bil 'grajan' tu je prava tema a vse tiho je bilo. Torej kaj predlagas?

Namrec ko si ti obnavlal svojega so informacije letele sem in tja. Jas pa jih vlecem in stiskam ven.

V bistvu pa me to zato pisanje ze malo mineva, je pac to moj prvi moped, niman ne vem kolko izkusenj in vem da lahko dobim tu te informacije....

Tudi meni se zdi da je bolj podoben DS-u kot pa MOSCO-tu.

Če ti je v pomoč moji MOSCO-ti imajo na bloku levo od številke na motorju udarjeni črki

EX. 585e0bb5cbaca_Breznaslova.jpg.77796f692a Glej sliko kje.

Slišal sem, da je tako samo pri MOSCO-tih.

Številke se ujemajo s ploščico, ki pa je ti nimaš.

Če te zanima ti lahko napišem tudi številke motorjev in geštela.