Jump to content
  • Registracija
5ek

Tomos MOSCO razjasnitev

Recommended Posts

dej 5ek,a nismo že rekli,da so MOSCO-te delal 1960 leta,a si nič ne zapomniš.Če ni noben menjal agregata ima sigurno EX.Vse to boš moral imeti na DS-u,da boš lahko šel 2 km za nami.Lahko pa boš enkrat sam priredil srečanje PUHOVIH JANEZOV kjer pa ne bo nič važno kaj piše,lahko boš tud brez tablice,važno je,da bo ropotalo.

Deli na drugih spletnih mestih

To že veva saj mislim,da je antasi enakega mnenja,ker dobro poznava takšne ljubitelje starodobništva,ki samo govorijo kako bodo naredili-obnovili star želez,ko pa je treba kaj narediti,pa eden ne zna zarustanega vijaka odvit in že pišejo in sedijo za računalnikom in sprašujejo kako se to naredi.Ko pa se bi bilo treba pripeljati na ljubiteljsko srečanje,pa se ne upa noben pripeljati,ker nima zrihtanega mopeda niti toliko,da mu užge.Ko se je zgodilo 2.SREČANJE TOMOSOV v Kopru sem s težavo "spravil na kup"11 MOSCO-tov in lastnikov,kateri so dejansko izstopali na srečanju,potem pa nikoli več,kot ene par.Niti antasi se ni več pojavil,ki ima sicer zelo lepega MOSCO-ta,le,da on ni imel gor gum z belim robom in ni hotel kvariti povprečja,ki je še vedno v prednosti,saj so imeli MOSCO-ti takšne gume gor že v štartu l.1960,torej pred 52-imi leti.Res je,da je MOSCO lep tudi s črnimi gumami,le da se šteje,da ni original,kajti originalnost je zelo pomembna,predvsem na srečanjih,kjer se marsikoga prepriča,da to ni original.Naprimer,jaz sem enkrat nekoga prepričal,da pobarvan rezervoar ni original in glej ga zlomka,drugo leto se je pripeljal s popolnoma originalno kromiranim in pobarvanim rezervoarjem,ki je bil lepši od mojega,ćeprav sem imel spucanga a žav moram priznati,da je bil njegov lepši,pa čeprav sem do takrat mislil,da je moj najlepši.

Upam,da antasi pride na SREČANJE MOSCO-tov,da ne bom sam drvel proti Bledu in Bohinju in če mi slučajno poči guma vem,da ima on v kompletu pod sedežem gumilezngo in original pumpo,da s skupnimi močmi zaflikava in drviva naprej po zdrapanih gorenjskih cestah.Jaz imam v kompletu samo ključ za svečko spucat,katero pa mu bom jaz spucal preden startava,ker vem,da ga on nima.

5ek,morda te pa vzameva za spremstvo,če......boš imel zadnjo luč,ki sveti na tablico !!!!!!!--lp

tomos-mosco-ti so imeli številke 7605647-7606360,katera je pri mojem.enake številke so bile tudi na agregatu z dodatno "utolčeno" ex.nekaj številk okvirjev,ki jih imajo ljudje,ki jih poznam imam zapisane in te so zgornje napisane od najnižje do navišje.razlika je 713,se pravi,če so bili delani-označeni v zaporedju je bilo izdelano približno 713 kom,registriranih pa cca 600 kom.to je vse na pamet računano ni pa velikega odstopanja.bom še naprej raziskoval,ker imam zdaj čas,ker sem v penziji(od 14.11. Dalje)......he,he,he !!!![attach=config]20919[/attach][attach=config]20920[/attach][attach=config]20921[/attach]
danes tudi raziskujem....sneg bo !!!

Kako pa čistite beli rob gume?

Med montiranjem kolesa na moped, sem z mastno ketno zadel ob gumo, pa ima mastne fleke.

Najprej se pred računalnik usedem, pa po forumu sprašujem, da ne bom iz prevelike profesionalnosti kar z nitro razredčilom čistil gume...

[ATTACH=CONFIG]21011[/ATTACH]

Vprašaj mamo, če ima odmaščevalec Mister Muscolo. Pošpricaj, počakaj 1/2 minute in speri. Presenečen boš!!!