Jump to content
  • Registracija
5ek

Tomos MOSCO razjasnitev

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam Tomos Colibri Scooter iz 1962 godine. Nasledio sam ga od dede. Bio je svetlo plavi a ja sam ga prefarbao u bordo-bež varijantu. Bivši drugar kome sam ga bio dao da ga prefarba mi je ukrao mašinu i sada ne mogu da ga kompletiram. Da li neko zna da li može da se stavi mašina od nekog drugog modela? Znam da može još od T-12 ali me zanima koje opcije još mogu? Takođe, ako može samo od T-12 gde mogu naći takvu mašinu u dobrom stanju i koliko košta?

Deli na drugih spletnih mestih

Zdravo vsem, 

Zanima me ali so rocke menjalnika v prilogi "original" za Mosco-ta? Ali pasejo tudi od t12 mogoce? Na internetu nekako ne najdem kaksnih slik, da bi bilo to dobro razvidno... Zanima me tudi ce odgovarja stikalo za ugasniti moped in trobljo od kaksenga drugega mopeda - t12?

Hvala vnaprej in lep pozdrav

magura 2.jpg

magura.jpg

40 minut nazaj, je vincenc napisal:

Zdravo vsem, 

Zanima me ali so rocke menjalnika v prilogi "original" za Mosco-ta? Ali pasejo tudi od t12 mogoce? Na internetu nekako ne najdem kaksnih slik, da bi bilo to dobro razvidno... Zanima me tudi ce odgovarja stikalo za ugasniti moped in trobljo od kaksenga drugega mopeda - t12?

magura 2.jpg

magura.jpg

41 minut nazaj, je vincenc napisal:

Zdravo vsem, 

magura 2.jpg

magura.jpg

0AB4FABD-9EAA-4A4C-ACEB-38EDE8C303FE.thumb.jpeg.f992f34eb6525d93163cd2f1af9cca51.jpeg

Odtenek, ki sem ga omenil, je zgolj približek, zato sem tudi napisal da je lahko. Nisem bil dovolj jasen in sedaj to popravljam.

RAL 9001 je samo približek, res je tudi da je nekoliko rumenkast, bolj kot original, vendar tudi original izgleda malenkost rumenkasto, kar pa pri starih zbledelih delih ni več tako izrazito, vendar se kljub temu vidi da odtenek ni popolnoma bel. Bodimo veseli, da je vsaj modra barva RAL 5012 identična originalni.

Ostala dva odtenka, ki si ju omenil pa sta srebrna in še manj primerna, razen če sta ti všeč.

Sem šel gledat vaše zadnje poste in se opravičujem, ker sem napisal, da se spoznate na barve....

Kakšno laž razširjate o kultnem in redkem Tomosovemu modelu. Ti vaši RALI nikoli niso bili na Tomos Moscotu, ampak so samo približek originalni barvi. Le-ta se dobi tako, da se odstrani idettifikacijska ploščica in se potem po original vzorcu zmeša odtenek. Vse ostalo ni restavriranje v original, ampak obnova.

Pozdravljeni,

na avto netu sem zasledil Tomos "mocota" v narekovajih zato ker dvomim v to. Zato ker ima luknje za dvojna pedala ki so jih imeli samo puhi. drugo pa da ima prestave kot novejši modeli npr. apn. 

Saj vem da bo kdo rekel saj ima na tablici napisan ampak id tablice nima in sem pomislil da je prodajalec svojemu puhu hotel dvigniti ceno.

lp