Jump to content
2cvkeža

Keža ... novice

Recommended Posts

srečno 2018 tudi z te strani naše doline, upam, da ste se zmenili za hin menjalnik 2cv in pa obnovo dyane-to jaz pošiljam stranke k vam...

jaz sem imel citroena(slika1),

pa sem ga opral in je zarjavel(slika2),

nato sem ga pa malo porihtal in pobarva,l pa je nastalo nekaj podobnega staremu fiatu(slika3)

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih
1 uro nazaj, je antasi napisal:

srečno 2018 tudi z te strani naše doline, upam, da ste se zmenili za hin menjalnik 2cv in pa obnovo dyane-to jaz pošiljam stranke k vam...

jaz sem imel citroena(slika1),

pa sem ga opral in je zarjavel(slika2),

nato sem ga pa malo porihtal in pobarva,l pa je nastalo nekaj podobnega staremu fiatu(slika3)

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Dobro ti je ratalo,srečno vsem v novem letu. lp

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
20 ur nazaj, je antasi napisal:

Iz tistega konca se ni nihče javil zadnje leto ...

Konec leta je ponavadi pri meni rezerviran za pospravljanje delavnice. Sortiranje, premeščanje... Kapacitete skladišča so polne za naslednjih par mesecev.

5a3cae727a972_2017-12-2114_21_42m.jpg.a248d698e43072fd3c8f65fe98b4c0c8.jpg

Če koga zanima sta dve školjke na prodaj , cena po dogovoru. Spaček furgon iz leta 1974 in AMI6 karavan iz leta 1969, brez dokumentov, brez opreme... gole. Za obnovo ali pa za kakšen projekt.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12724140

5a3caf644fa41_estitka.thumb.jpg.cfe95a32bc94cfb66c2dd6bf129c1f9e.jpg

Popravek od 2cvkeža

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
1 uro nazaj, je 2cvkeža napisal:

Iz tistega konca se ni nihče javil zadnje leto ...

no ja... sem mislil, da nas je srečala pamet okoli abrahama, pa še kar ni nič boljše...

Jaz sem še kar naiven in nekaj poskušam pomagat starodobnikom, potem sem pa užaljen, ko mi lažejo in me nategnejo...

Kak te ni klical za menjalnik, če sem bil zraven, ko sem mu dal št. samo ti nimaš nobenega hin menjalnika? kak te ni klical za obnovo dy?

eh brezveze...

Popravek od antasi

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

no ja... sem mislil, da nas je srečala pamet okoli abrahama, pa še kar ni nič boljše...

Jaz sem še kar naiven in nekaj poskušam pomagat starodobnikom, potem sem pa užaljen, ko mi lažejo in me nategnejo...

Kak te ni klical za menjalnik, če sem bil zraven, ko sem mu dal št. samo ti nimaš nobenega hin menjalnika? kak te ni klical za obnovo dy?

eh brezveze...

Ne bit spet užaljen... A veš, se ne vidi na telefonu od kod kliče kdo (če ni iz stacionarnega) in če ne pove od kod je in kdo ga je poslal... kak naj vem ? A je to bil en, ki rabi samo diferencial za nek projekt, ki ni vezan na Citroena  A serije ? Kdo je bil pa ta za Dijano obnovit ? In kak si naj vse zapomnim, ki me v prvem trenutku pokličejo, v drugem pa takoj vprašajo "kolk bo to koštalo" ... ? Takšne klice ne jemljem resno, dokler ne kliče še enkrat ali pa se pripelje na obisk , da se v živo pogovorimo.

No takole je. Delov, dobrih, uporabnih, originalnih za A serijo Citroene v Sloveniji kronično primanjkuje v zadnjih par letih. In , če imam kaj uporabnega od originalnih starih delov prišparam za svoje avte. Ali pa kvečjemu za kakšen avto od mojih strank, ki ga dobim v popravilo v delavnico. Rabljeni nadomestni deli, ki jih imam načeloma niso naprodaj, ker se ne ukvarjam s preprodajo rabljenih delov. Za takšne podvige je dovolj drugih v Sloveniji. Vsekakor pa deli, ki jih imam niso namenjeni za razne projekte nevezane na Citroene A serije. Kot recimo, razni traktorji, kosilnice, ringlšpili in to...

Dve kabine prodajam , če bi bile komu zanimive. So namenjene za moje osebne projekte za katere pa nimam časa. To je pa tudi vse kar prodam od starih rabljenih delov...

Antasi, vseeno hvala da se "trudiš" reklamo delat. Vendar je bolj koristno, da v takih primerih (če že...)  delaš "reklamo" za moje izdelke ... Vse najdeš tukaj... http://www.2cvkeza.com/sl/product-category/2cvkeza-karoserijski-izdelki/?product_count=60&product_orderby=price

lp Janez

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Za uspešen zaključek leta 2017 sem včeraj že tradicionalno kot vsako leto pomagal na terenu pri končni sestavi Spačka mojega dolgoletnega prijatelja in poslovnega partnerja. Obnova se je začela nekaj mesecev prej, v zgodnjih mesecih tega leta in se je končala včeraj ko smo se popeljali z obnovljenim Spačkom.

Spaček se je pojavil na avto oglasih v začetku leta kot dolgoletno nedokončan projekt. Vsaj skoraj 20 let je minilo od začetka del in prejšni lastnik ni uspel dokončati. Avto je bil kupljen v kosih in nekompleten. Dela je bilo veliko, od podvozja, do mehanike, do... Karoserija je bila obnovljena in z nekaj dodelave pripravljena za ličenje. Zanimiva pa je bila predvsem iz enega vidika. Prejšni lastnik je pred kakšnimi 15 - 17 leti kupil  moje izdelke za obnovo karoserije in jo z njimi tudi lepo povaril - obnovil. Podi, pragovi, stebrički, prednja stena pod pedali...

Spaček je obarvan v originalni odtenek Vert Jade, nova streha enakega odtenka, zelena notranjost in s pnevmatikami Michelin 125X . Poseben čar mu dajejo še kvadratne luči, ki so bile del opreme Spačkov v sredini sedemdesetih.

ps. na slikah mu manjkajo še pokrovi koles...

IMG_3821.JPG

IMG_3833.JPG

IMG_3846.JPG

IMG_3848.JPG

IMG_3850.JPG

IMG_3851.JPG

IMG_3852.JPG

IMG_3857.JPG

IMG_3858.JPG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Prvi letošnji izdelki ...

Nosilec rezervnega kolesa v motornem prostoru za 2CV Spačka do letnika 1970. Izdelan po originalnem kosu. V petdesetih in šestdesetih se je nosilec prodajal kot dodatna oprema. Leta 1969 v mesecu septembru pa so imeli Spački tip AZL (v promocijah, reklamah so uporabljali naziv Spaček70) , ki so prihajali iz tovarne Tomos v Kopru ta nosilec v redni tovarniški opremi.

Nosilec je izdelan iz cevi premera 20 mm z dodano ploščo na zgornjem delu na katero se nasadi rezervno kolo in se ga privijači s kolesno matico ter zavaruje na drugi strani  z R varovalko. Na zadnjem delu nosilca so ušesa, ki se privijačijo na vijak blatnika na levi in desni strani, na prednjem delu je naslonjen na nosilec luči.

Nosilec je namenjen vozilom Citroen 2CV AZL  do letnika 1970, z motorji moči 12 in 18 konjev. Za Spačke od letnika 1971 z novim 602 motorjem je nosilec drugačne oblike in ga bom začel izdelovati knec meseca Januarja. Nosilce in ostale izdelke lahko naročite tukaj ... http://www.2cvkeza.com/sl/2cvkeza-trgovina/

Nosilci bodo prašno barvani in prripravljeni za montažo...

IMG_3900.JPG

IMG_3906.JPG

IMG_3894.JPG

IMG_3897.JPG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Samo spačke, dyane in amije vidim na slikah. Rihtate v vaši delavnici tudi druge oldtimerje?

Res je, samo Citroene A serije od 1948 do 1990 ... Druge tipe starodobnikov pa ne.

Popravek od 2cvkeža

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka