Jump to content
  • Registracija

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

triba

Puch

Recommended Posts

Pozdravljeni poznavalci PUCH koles. Na primorskem sem našel ženski PUCH, pravo redkost med poplavo italijanskih koles. Pripeljan je bil iz Avstrije nekje v 60-tih letih. Prosim za pomoč pri določitvi letnice izdelave in morda tipa kolesa. Prilagam nekaj fotografij.

Številka okvirja (na ploščici pod sedežem):443435

Značka na prednji strani je kovičena, precej velika in ovalna (nisem še videl podobne oblike pri PUCH kolesih). Izgleda, da je bilo kolo prebarvano. Barvo bom poskušal previdno odstraniti.

Na okvirju je rahlo izbočen napis Puch, kromiran skupaj s spojkami za cevi.

Sedež je iz 'gumiranega platna', brez oznak.

Prednje pesto kolesa ima napis PUCH3, zadnje pesto je TORPEDO.

Ročaji so leseni, relativno dobro ohranjeni z lepimi luknjami črvov.

Gonilka je na sliki, ščitnik za verigo je NSU in očitno ni originalen.

Obroči so barvani z zeleno črto na sredini.

Lep pozdrav

PS. Ali mogoče kdo proda ustrezen prednji blatnik, ki je na kolesu zlomljen ob zavori in original ščitnik za verigo?

gonilka.jpg.186db8c3eb8fb7965776dbb639c0

IMAG0871.jpg.826b1e8cfd6ec3695658f730a50

585e0c013c993_prednjepestopuch3.jpg.402f

torpedo.jpg.b1ad74686f650075198e412b7165

585e0c01405ab_zna269ka.jpg.06c8a0fd76e48

Deli na drugih spletnih mestih

Zivjo.Tvoj Puhec je kar star.Glede na značko...tako sem imel na mojemu,zdaj bivšemu športnemu Puhecu,letnik 1931.Po serijski spada približno v leto 1934.Ker ima jedkano površino z napisom Puch,povem to da je bil to luksuzen model.To potrjuje tiudi krom na glavi okvirja(kromirane mufne).Barvo spraskaj z znucanim olfa nožem in razredčilom.Meni je to uspelo že pri par kolesih.Prednja vilica je najbrž od kolesa Daimler,saj imam isto že na tretjem Daimlerju.Če rabiš kak nasvet za obnovo me kontaktiraj na 070/861-961 ..KASTRO(Marko)

Imaš lepo ohranjeno kolo za ta letnik.Lp.

KASTRO

Kastro, hvala za nasvete. Kolo je verjetno ena od kombinacij Puch-Daimler, ker ima v dveh diagonalnih poljih značke leva, podobno kot na eni od značk, ki sem jo našel na internetu.

Na kolesu niso originalni naslednji deli :dinamo,luč,sedež,ščitnik za verigo. Ali bi kje lahko našel slike kolesa z originalno opremo ali celo kolo, da bom vedel kaj iskati. Kakšen muzej? Ali je kaj videti v Bistri?

Lep pozdrav.

P.S. Gasilca si pa super zrihtal.

• Create New...