Jump to content
sbt

Pony express

Recommended Posts

Lep pozdrav. Evo moj nov projekt bo ta Pony express letnik 1974. Prosil bi za kaksen nasvet, kaj je "neoriginalnega" na njem in pa ce ima mogoce kdo kodo te barve? Je neka cudna rdeckasta barva. Se mi zdi u zivo mal drugacna kot je na sliki

attachment.php?attachmentid=31335&stc=1attachment.php?attachmentid=31336&stc=1attachment.php?attachmentid=31337&stc=1

20151227_143145.jpg.45768c49824143238591

20151227_143219.jpg.8ebaca2c5558272a3502

20151227_152013.jpg.4250dbb3ed13a3067290

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

No zdej je ze raztavlen in pripravlen za peskanje. Moram pa res dobit kodo barve, da bo originalna. A mogoce kdo ve kje bi lahko original zadnjo luc kupil? Pa rad bi se zajle vse. Ostalo pa peskat pa polirat. Masina pa laufa res presenetljivo lepo

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Vaš pony express je letnik 1975 po številki okvirja.Predenj ga daste peskat,vam priporočam ,da daste preslikat barvo. To naredijo v mešalnici barv in tako boste imeli originalno barvo. Na izpostavljenih delih je barva obledela od UV žarkov. Zato poiščite predel ,kjer je barva najbolje ohranjena. Številke na sprednji nalepki pa pomenijo št. atesta ,kateremu je bil pony express prijavljen za uporabo v cestnem prometu. Poskusite to nalepko ohranit, ker je ne morete kasneje več kupiti. Z vročim fenom bo najlažje odstraniti nalepke. Nalepke lahko dobite pri meni, prav tako bele zajle in zadnjo luč. Če želite vam lahko ponudim tudi gume z belim robom. Če imate še kakšna vprašanja glede obnove in poteka restavriranja se lahko obrnete na mene

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Najlepsa hvala za odgovor. Kar se barve tice pa te sp.nalepke sem ze ustimu tocn tako :). Kar se pa ostalih stvari tice se pa definitivno slisiva. Me veseli da ne bom rabu vsak del posebi iskat. Imate mogoce kaksno tel.št? Ali pa internetno stran?

hvala se enkrat

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

ta pony po številki in po izvedbi detaljev je letnik 1976,poleg zadnje lučke tudi zvonček ni originalen, je pa lep pony škoda ga je obnavljat ker se je lepo ohranil predvsem barva, s to barvo so se redki ohranili ne da bi zbledeli

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

ta barva ko zbledi rata siva, enak problem z barvo je bil tudi na pony kolesih je pa zbledela relativno hitro,to barvo točno zadet odtenek je težko ker je slabo pokrivna, je pa lepa ko je nova in na soncu

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Hoho kako lepo se sveti. :D

Če se spomnim koliko časa sem drgnil na roke, pa niti 1/4 ne tako lepo izgleda kot s tem peskanjem... Dobro tole.

S čim pa zaščitiš aluminij, da ne bo oksidiralo čez čas?

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Pa oksidiral bo s cajtom ampak ne pretirano. Drzi par let tkole. Lahko se drugac z dvokomponentnim prozornim lakom pobarva ampak men osebno je bol vsec tko k je. Je res da ce uporabljas motor pol vsakodnevno hitreje oksidira. Ampak naceloma zdrzi dle kot pa k je bil nov. Kr takrat so dali odlitek kar se zunanjosti tice taksnega gor kot je bil. To peskanje s perlicami ga pa dejansko do dolocene mere polira. Na roke pa z raznimi cistili sem vcasih probaval pa ni blo to nit priblizn to

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Jaz zaščitim vse aluminijaste dele z ALU MAGIC. To je bela tekoča pasta, ki ob stiku z aluminijem postne temna.Pustim nekaj minut učinkovati ,nato pa z mehko krpo spoliram do visokega sijaja. Nastane zaščitni sloj, ki preprečuje oksidacijo aluminija.Vendar je treba postopek ponoviti ob vsakem pranju ali dežju.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka