Jump to content
sbt

Pony express

Recommended Posts

Super narejeno, zanima me kako oziroma s čim narediti motor tako svetel, pa uplinjač tudi, res vrhunsko, super.

Kje se kupi takšna pasta za poliranje,ali mogoče veste ime ali tip paste, ali je tudi speskano?

LP Primož

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

Zivjo. Vse skupaj je speskano s keramicnimi perlicami potem pa spolirano. Pasto sem pa ze dolgo nazaj kupil v belinki Črnuče. Na zalost pa ne vem kako se imenuje

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

To so keramicne perlice. Cist drobne kroglice. U bistvu je pa tko drobno vse skupi da je kot prah. Problem je da so precej drage. Mislim da je 25kg okrog 200€. Odvisno od komore za peskat rabis pa vsaj en zakelj za manjso ali pa u mojem primeru dva

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
14 ur nazaj, je sbt napisal:

Za speskat lahko prnesete tud k men ko bote vse raztavli. Vse aluminijaste dele se da lepo s perlicami

Sedaj je verjetno že sestavljen in pobarvan,kakšna slikica bi pasala...

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Živijo, par slik Pony Expressa. Približno 10 let je bil zunaj, pod drevesom, kar je tudi vidno na pločevini.  Zamenjal sem gorivo, očistil uplinjač in Pony je vžgal, kot nov. Obnova poteka čez zimo, upam da bo do spomladi končana. Okvir, blatniki in pokrovi so že pobarvani, čaka še kromiranje in ostalo-novi vijaki, zajle,...

LP Primož

20181022_154837.jpg

20181022_155215.jpg

DSC09383.JPG

DSC09426.JPG

20181202_105439.jpg

20181128_221305.jpg

20181212_114818.jpg

20181212_114922.jpg

20181212_123704.jpg

20181212_123610.jpg

20181031_121429.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Seveda se da, zamenjat gumice, napojiti z oljem pa bo šlo. Potrebna je previdnost pri razstavljanju. Material je utrujen, ko poči  - ostane samo nakup drugega. LP

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Pozdravljen, prilagam sliko kako se razstavi amortizer, vendar kot je opisal predhodnik previdno zaradi utrujenosti materiala. Mogoče pa bi moral zamenjati gumice, kjer gre skozi vijak. Tistega pa nisem razstavljal oziroma pri mojih amortizerjih so v redu.

LP

DSC09453.JPG

DSC09455.JPG

DSC09456.JPG

DSC09451.JPG

DSC09452.JPG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

To pomeni, da je zob časa naredil svoje. Verjetno olja ni bilo nič. Potrebna bo zamenjava gumic , semeringov ali nakup rabljenega in še delujočega amortizerja. LP

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Pozdravljeni vsi skupaj na tem forumu.

Ko prebiram vaše odgovore o obnovi in popravilu amortizerjev za pony express mi gre kar na smeh.

Tadej je prosil za nasvet, kako obnoviti premehke amortizerje!

Edini pravilni odgovor je MOČNEJŠE VZMETI.

Ti amortizerji od pony expressa nimajo nobenih semeringov ,ventilov , kanalov, olja ali kaj podobnega.

Imajo samo ohišje, vzmet ,vodilo in pušo ki je podmazana z mastjo.

Pony 1975 je lepo prikazal z slikami ,kako se amortizer razdre. Čestiam za pispevek.

ROG je v navodilih za uporabo napisal da je nosilnost kolesa z motorjem 75 Kg .Kar je več ,pač utrudi že tako mehke amortizerje v teh 40 in več letih uporabe.

Iz lastnih izkušenj priporočam nakup novih amortizerjev ali pa dati v izdelavo močnejše vzmeti.Nato vse skupaj dobro očistiti na novo podmazati in v nasprotnem vrstnem redu sestaviti nazaj.

Pa veliko veselja pri vožnji .

L.P. Zündapp

Popravek od zundapp

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Pozdravljeni, Butec se za nenamerno povzročeno zmedo opravičuje.

Zadnja slika ki jo je objavil uporabnik Tadej se je malo razlikovala od slike, ki sem jo imel v svojem spominu. Zato tudi tako dolgo ni bilo odgovora. Pobrskal sem po arhivu fotografij. Moj amortizer je izgledal malo drugače. Spomnim se, da ko sem iskal novega, da so obstajali dimenzije 260 in 285 mm. V mojega je šlo 0,4 dcl olja. Res pa je, da je tudi v navodilih za uporabo pisalo, da je skupna nosilnost motorčka 113 kg.

Očitno je šlo za drugi tip motorja in amortizerja. LP

Zajeta slika.PNG

Zajeta 2slika.PNG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Hvala za pomoč. Bom poiskal nove vzmeti,  če ne pa bom pustil tako kot je, zaenkrat še ni prehudo. Je pa moj letnik 1976, vsaj tako piše v prometni. 

SAVE_20190123_113711_1600x1066.jpeg

Popravek od Tadej

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka