Jump to content
b73

NSU Maxi 175

Recommended Posts

Bravo! Odličen izdelek vreden truda in tudi denarja, če se ne motim. To je v Nemčiji eden dražjih motorjev za obnovo. Zanima me, kje si nabavil gumo , ki blaži sprednji in zadnji del okvirja.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

V živo ga imam že doma. Dobil sem ga v Svijlancu pri Čačku za 200 eurov. Motor je dokaj kompleten, le rja ga malo načenja, kar pa ni problem. Problem so gumijasti deli, ki pa so izjemno dragi. Samo nov sedež ( samo guma) stane 100 eurov. Malo glej srbski forum Kupujem prodajem ali pa Kupindo. Seveda pa moraš imeti švercerja za izvoz v Mađarsko. Jaz ga k sreči imam.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Malner kje boš potem dobil gumijaste dele za tvoj motor če ne kupuješ pri Motzke-ju in podobnih,restavriraš pa motor v tovarnišo stanje z vsemi original deli (moj to je vklučno z vijaki).Kar pa se tiče motorjev v Srbiji vsaj, kar sem ji videl jaz so totalno nekompletni na njih so vsemogoči deli raznoraznih motorjev.V tem primeru pa je obnova da imaš motor v original stanju(kar je zame misel obnove)res velik finančni zalogaj.Čeprav je danes izredno malo ljudi ki sploh še vejo kaj je za določen tip motorja orginal in kaj ne,(razen Tomosa)ker je že vse nekaj predelano.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

No, zdaj smo pa tam. Kako pa veš, da ima Motzke še vse originalne dele. Kot jaz vem mu jih na Madžarskem kar nekaj naredijo. Prav tako na Češkem. Če je pa kakšen del na novo narejen pa žal ni več originalen. Jaz sem dobil tega Maxija v dokaj korektnem stanju, kar se tiče karoserije,gumijasti deli so pa vsi prepereni , ravno tako obroči. Aluminijasti deli so b.p. Samo za spolirati.

Sicer pa že kar nekaj časa sledim Srbski trg, ki se prav tako polni s " zlatarji", kot pri nas. Če te pa zanima, v Trogiru nekdo prodaja zelo solidnega NSU Maksi-ja za3200 kun, kar bi zneslo cca 370 Eurov.Poglej na Hrvaški forum Njuškalo.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Lepo obnovljen motor,tudi lepa osnova za obnovo.Škoda ,da ga ne obnavljate v izgledu v kršnem je prišel iz tovane(samo moje oebno mnenje).Črn motor črni sedeži,črne ročke,bele gume na rezervovarju.Zadnji amortizerji vedno srebrno lakirani.Res lepo phvale!Od kod ste lahko na zasebno sporočilo?

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

smo zamenjali v belo na željo lastnika, motor je vžgal in sem se zapeljal cca 4km po dolgih letih mirovanja, vožen je bil vsega skupaj cca 20000km

zanič je bil zobnik kurbelna..klasika , vodila ventilov-luft,počena šalčka od sklopke, ostalo pa ok

seveda smo zamenjali vse semeringe,ležaje ....kot se pri obnovi spodobi

lp

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Za takšnega vem pri nas za manj kot 500e ampak me je malo strah, ker tako jamrate za cene rezervnih delov. Motor je kompleten ter vozen. Pred dvema letoma je biš še registriran. Ima pa vse original dele na sebi, tudi krom je v lepem stanju. Bom šel konec tedna k gospodu da si ga ogledam malo bol podrobno in naredim nekaj slik. Mogoče ga pa kupim za nov projekt?

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka