Jump to content
bianchi

Restavriranje starinskega kolesa RESTA

Recommended Posts

Evo takole se je začela in se počasi končuje še ena uspešna zgoba o starem kolesu. Kolo je bilo "rešeno" pred tremi tedni iz toplerja v od sveta pozabljeni vasi na prelepi grenjski. V kupčiji sta bila dva kolesa oba v original stanju iz nekje druge polovice 30tih let.. Do sedaj sta imela vsak le po enega lastnika ki pa sta jih zapustila kakšnih 40 let nazaj. Eden je že prišel na vrsto drugi pa bo čez kakšen teden takoda bosta obadva zasijala v vsej svoji lepoti :)

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

Parkrat na leto laneno olje.Jaz sem pa danes gasilsko kolo prodal na Lopato,trenerju Urške Žolnir,Fabjanu.Mi je dal v račun fajn bicikel moški AVSTRO DAIMLER iz 30-ih let.Moram še cifro preverit...morda je starejši...pol pa v laneno olje..kolo je v originalu.Vpetje balance v sredini,značka tanjša od obdobja par let pred ww2.Pripnem kako sliko v toku tedna.Poslikave originalne..krom(nikelj?še preverim..je bilo premalo časa preverjat zadevo) odlične poslikave. :-)

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Jz jih raztavm pa postavm v bano uzamem v roke ta fino mrezco za posodo pucat k ma ze nek premaz z milnico pa se use tako krasno spuca da res ni tam kjer je pa rja pa malo bolj podrgnes.. premazem jih pa prav tako z oljem pa na suho zbrisem da dobijo lep sijaj pa zascito

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Lepo delo.

Ko sem obnavljal močno zdelano DIANO (1956), sem vse zarjavele površine poskusno premazal s konvertejem rje. Površine postanejo črne in naj bi bile pogojno zaščitene pred rjavenjem. Rezultat je zanimiv in je viden na slikah.

585e0c20b42a9_DIANAstara.jpg.a379885868d

nova5.jpg.14750abbe201a32292804a8181c5c4

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka