Jump to content
fico77

Tomos APN 4 74"

Recommended Posts

Takole

Prijatelj si je omislil apn 4 masko in pedali. Na netu smo ga našli in pripeljali domov. Videti je v originalnem stanju in bo v tako stanje tudi povrnjen.

Par slik

DSC02811.jpg.70de4a1426064432b71422ac7a9

DSC02812.jpg.9fd3909a64e0336528e8bdc6b1f

DSC02827.jpg.7fccf17fb534d84458f6313a43e

DSC02828.jpg.817c66fa6a03ddde2b8d6debf0d

DSC02830.jpg.ada1017d27997d87c873f8d8dda

DSC02822.jpg.3bdf64ce7ce3254157e24086a14

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

Sem imel že problem. Nikako nisem mogel sneti motorja dol, ker je vijak v spodnji luknji motoja "zaribal". Sem ga odvrtal in tudi malce poškodoval luknjo v bloku. Ali kdo pozna koga, ki kvalitetno vari aluminij, da bi malce popavil ovalno lukno skonca luknje bloka. Sicer se ne vidi in nima uničene funkcionalnosti, pa vendar. Rabim pa novo stojalo, ke to je kar nekaj predelano

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Tisto luknjo lahko sam popraviš . Kupi tekočo kovino, ki jo dobiš v vseh avtotrgovinah. Naredi pravilno mešanico, kot je v navodilih. V luknjo vstavi leseno paličico namazano z voskom, iste debeline kot vijak ter zadelaj okoli prazen prostor s to maso. Pusti da se strdi( 24ur).Nato izvleci ven tisto paličico( če ne gre lahko tudi izvrtaš) in imel boš novo "luknjo". Ta tekoča kovina je enako, če ne še bolj trda od aluminija.Seveda pa preje vse očisti, oziroma razmasti s Acetonom ali nitrorazrečilom.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Malnar hvala za idejo. Pa tekoča kovina prime na aluminijevo zlitino. Palčko pa bom zdrejal iz teflonske plastike, na katero se še silikon ne prime, kaj šele kovina

Tako naredi. Še boljše.

Jaz sem na blokih od " trojke" povečal kanale tako, da paše gor cilinder APN. Ker sem prišel na nekaterih mestih ven iz materiala sem ta mesta nadomestil s to kovino. Drži fantastično.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Malnar, ali morda poznaš točno "firmo" tekoče kovine, da bom dal isto, kot si ti, mislim preverjeno

Ej. Žal ne poznam firme. Prodajajo jo v štirioglati kartonski embalaži, na kateri je neka črnobela slika. Na njej piše liqwid metal.Pakirana je v dveh okroglih škatlicah premera fi 30 .Sicer pa; saj ne moreš faliti. Cena pa je okoli 20 eurov.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Živjo,

jaz sem uporabljal to in sem bil zadovoljen. Nazadnje sem popravljal razpoko na vodni črpalki pri fičkotu - držalo je super, po brušenju in poliranju se razpokai niti videla, kaj šele puščala vodo. LP

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Tole je pa za kromirat(GALMA)

DSC02853.JPG

No, to gre pa na cinkanje. Zadevo sem lepo obrusil in skoraj spoliral, tako da upam da bo lepo modro cinkano

DSC02874.JPG

Takole pa izgleda lepo pobarvano v kolikor toliko isti rdeči barvi

DSC02873.JPG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Ne vem rala, mislim pa da je prijatelj dal 3001. Je primerjal barvo na spodnjem delu rezervoarja

On 15. 2. 2017 at 17:20, je srečko 75 napisal:

krasno narejeno, upam samo da ste slikali tisto nalepko rumeno da vam naredijo enako. Se že veselim končnega produkta. Vse čestitke za videno ;)

Pri gospodu Vičiču iz Postojne sem dobil še stare originalne nalepke

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Skoraj sem pozabil slikat sestavljanje. Moped sem od znotraj tudi fino zaščitil z Kent voskom. Pločevinka ima res priročno cevko, dolgo več kot pol metra, da prideš v votle dele

20170313_184423.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka