Jump to content
fico77

Tomos APN 4 74"

Recommended Posts

15 ur nazaj, je malnar napisal:

Fico! A so one na zidu tudi zaščitene z voskom in polmetrsko brizgo?

Malnar!

Tiste ne rabiš ščitit, so vsako leto nove, haha

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

Ali kdo ve, če so "zajle" za model s to bilanco isto dolge, kot od klasičnega apn 4 M. Dal bom delat sive, pa moram vedeti. Drugače bom pa kupil črne in poizkusil, potem pa bom dal dlat sive

DSC02892.JPG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Evo, naletel na problem. STIKALO MERIT

Ker na starem krom izgleda bolj tako tako, sem kupil novega. Ko sem ga razdrl, sem videl, da sem vrgel denar stran. Draga kitajska kopija. Notri kontakti kar iz nekega plešička, žico za zadnjo lučko se še privijačiti ne da, tako da sem se odločil, da bom dal kar starega gor. Najprej sem pomislil, da bi dal ohišje od novega in notranjost od starega in se je je tudi izšlo. Zadevo sem zvezal in tukaj se pojavi problem.

Ko sem s piskačem preveril, če dela, sem bil pomirjen. Iz ljubega firbca sem preveril, če so še kje kakšni kratki stiki, pa sem naletel na problem, ki ga tri ure in še sedaj nisem razrešil. Povezava je med dolgo lučjo in kablom za ugasnit. To pa se zgodi samo takrat, ko stikalo zategnem na krmilo. Če je odtegnjeno, ni stika. Ker sem po poklicu električar, vem kako stvar deluje, vendar mi je pobralo vse znanje. Res ne vem, kje pride do stika. Ali je imel kdo podoben problem. Aja, kabli so novi. Pa sem dal staro ohišje gor, pa je še zmeraj isto. Če bom tako pustil, bo moped, ko bom preklopil na dolgo luč, ugasnil

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Problem. 

V bloku motorja se je zlomil aluminij. Če hočeš "zakurblat", zobnik preskoči. Sem tuhtal in tuhtal in ugotovil, da se ta motor vrti nazaj, novejši apn pa naprej. Sem se odločil, da bom ta mali zobniček odstranil in na gredi dal večji zobnik od apn, pa bo stvar rešena, pa še bloka mi ne bo treba menjavat. Zakaj so starejši apn na pedala imeli tako

20170401_175420.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Dragi Fico.

Stari mopedi na pedala so se " kurblali" naprej zaradi pedal.  V klanec si moral včasih mopedu pomagati s pedali, da te je spravil gor. Nazaj bi res težko vrtel pedala mar ne? Novodobni motorji se pa " kurblajo" vsi naprej. Pri tipu T -12 se je "kurblalo" motor naprej in je bilo kar malo moteče.

Sicer sem te pa kar malo pogrešal včeraj in danes na Grobniku. Tam je bila skoraj polovice Ribnice Pa Šega Frenk iz Štalcerjev tudi.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Pri tem APN si vseeno kurblal z pedal nazaj. Se pa posledično motor vrti nazaj in ne naprej, ker je vmes še en zobniček. Ne vem pa, kako je delalo, če si motor užgal na poriv. Tudi magnet je moral imeti drugačen ekscnter, da je pravilno odpiral platine. V glavnem, dal sem noter zobnik od novejšega apn, da direktno obrne zobnik prve prestave in motor dela. Vrtel pa si po moje samo v prvi prestavi.

Nisem imel časa na Grobnik, sem sestavljal mašino in ostalo celo nedeljo. Zdaj je treba na registracijo, se da celo v Ribnici na AMZS sedaj

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

No, najraje bi ne vem kaj. Vse zrihtal, moped dela kot singerica, da bom zmontiral pa levo pedalo pa

ŠOK!!!

Osovina je pri starih apn na pedala zamaknjena za cca 15mm. Kaj pa zdaj?. Poiskanje za novim blokom, razdiranje, ponovno lufte pravilno nastavit, kap kap kap. Elektrika je nova, kaj bo z magnetom, motor se bo vrtel nazaj??

V glavnem, sem zelo razočaran...

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 4/6/2017 at 21:27, je fico77 napisal:

Ali ima kdo lep levi blok od starega apn za prodat??

Pa še to. Ali je res, da morajo biti bloki po parih( levi in desni). Torej če menjaš, moraš oba, ker drugače ne paše skupaj oziroma moped ne dela tako, kot je treba

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Ne vem, kdo ti je to natvezil. Bloki so uliti po enem kalupu. Lahko se zgodi, da je kakšen malenkost drugačen  zaradi poškodb. Predvsem preveri skladnost obeh polovic, če ni katera kje udarjena, ker bi ti lahko  ti puščalo olje.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
9 ur nazaj, je malnar napisal:

Ne vem, kdo ti je to natvezil. Bloki so uliti po enem kalupu. Lahko se zgodi, da je kakšen malenkost drugačen  zaradi poškodb. Predvsem preveri skladnost obeh polovic, če ni katera kje udarjena, ker bi ti lahko  ti puščalo olje.

Tako sem tudi jaz mislil, slišati sem hotel še kakšno potrditev iz strani "starih mačkov"

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka