Jump to content
  • Registracija
srečko 75

Čas je da ohranimo tudi ATX, BT, CTX

Recommended Posts

On 26. 5. 2017 at 16:40, je Alois napisal:

Imaš mogoče link katere od teh srbskih proizvodnjih podjetij?

Zdej linka lih nimam, sem pa bil v dveh štacunah, ena v Bački Palanki, ena v Novem sadu.

Za tega v Novem sadu so rekli, da sam izdeluje kovinske dele v svoji delavnici(razni prtlažniki, ''piskri'' za amortizerje,...) in ta je imel v štacuni tudi ogromno surovih mask za atx in bt-eje

V Bački palanki je štacuna Gemos:

http://www.gemos.rs/tomos.html

V Novem sadu pa:

https://www.facebook.com/TehnomotorNoviSad/

Deli na drugih spletnih mestih

Fico!

Če je zamaknjena kajla ni nič hudega. Tisto mesto kjer je poškodovano lepo popili luknjo, kjer je bila kajla, zapolni z Epoksi dvokomponentnim lepilom in vstavi nazaj kajlo. Lahko je tudi brez. Saj kajla le označuje mesto, kjer mora priti utor magneta. Magnet pa tudi paše od platinskega na brezplatinsko elektriko. Če je nimaš me pokliči in se bova zmenila za kakšno dobro ceno.

Magneta sta drugačna. Platinski ima na notranji strani ekscenter, kateri krmili platine, da se odpirajo, brezplatinski pa ima v sebi nekaj, da daje signal za iskro. Bom uporabil kar stari magnet, ni tako hudo uničen, stoji normalno na gredi, se ne obrača. Ko ga bo zagrabil konus, bo stal. Navor zatega pa je po tomos podatkih 30 Nm

On 18. 6. 2017 at 8:40, je fico77 napisal:

Magneta sta drugačna. Platinski ima na notranji strani ekscenter, kateri krmili platine, da se odpirajo, brezplatinski pa ima v sebi nekaj, da daje signal za iskro. Bom uporabil kar stari magnet, ni tako hudo uničen, stoji normalno na gredi, se ne obrača. Ko ga bo zagrabil konus, bo stal. Navor zatega pa je po tomos podatkih 30 Nm

Ja normalno, da ima ekscenter not vendar to nima nobene veze. Magnet je pa isti.

Popravek od malnar

sestavil sem še eno mašino od bt ja...montiral sem brezplatinsko elektriko  12v 80 w in mašinca se res lepo vrti.v pomoč mi je bil malnarjev prispevek kako nastaviti tako elektriko z om metrom.

cilinder je original bt brušen na 40 mm..druga mašina ima nov cilinder in bat kupljen pri obnovi.si in 6 v elektriko.uplinjač je tudi nov naraku 17,5 kupljen pri frčo moto+šport filter.trenutno imam na peskanju drugi okvir in rezervoar in čakam nove dele..