Jump to content
  • Registracija
srečko 75

Čas je da ohranimo tudi ATX, BT, CTX

Recommended Posts

3 ur nazaj, je malnar napisal:

Po zakonu je bistvena številka Karoserije - okvirja. Agregat kot tak pa ne gre k registraciji, ker je potrošni material! Tudi št. serije ni potrebna.

L.p. Malnar

hvala za odgovor malnar...no to za motor sem že vedel...samo ni mi jasno kaj naj pomeni tista beseda promo? a je to bilo nekaj teh motorjev narejeno kdaj za kakšno promocijo ali je kaj drugega?

Deli na drugih spletnih mestih

nekaj me zanima ,če kdo ve..a se da z temi laser izpuhi za bt sploh registrirat moped? danes sem se malo okvirno zanimal glede registracije atx-a ,pa sem že v štartu pri nas na lpp 

naletel na kup problemov,ni jim bila všeč prva luč od apn ,ker ni maske ,izpuh jih je zanimal,če ima vse papirje ,itd....

enega atx sem zdej povezal vso elektriko..hvala bogu..glede na vse spacane in nečitljive načrte sem se kar namatral,pa kako žarnico tud skuril...zdaj me pa zanima nekaj drugega,to bo bolj za mojstre električarje vprasanje al pa ne..vesel bom vsakega nasveta...namreč ko vklopim smerokaze mi zelo hitro utripajo..kaj bi bilo narobe?

berem razne oglase na teh tomos forumih..pa mi ni nič jasno...vsi iščejo mopede ,ki niso v registru.....z tem ko mopeda ni v registru imaš en kup stroškov in iskanja prič in letanja..

če je pa motor v registru , najdeš zadnjega lastnika in narediš prepis skoraj zastonj in takoj ....pa zakaj hudiča potem iskat motor,ki ga ni v registru?

Popravek od drago 67
popravek

6 ur nazaj, je drago 67 napisal:

berem razne oglase na teh tomos forumih..pa mi ni nič jasno...vsi iščejo mopede ,ki niso v registru.....z tem ko mopeda ni v registru imaš en kup stroškov in iskanja prič in letanja..

če je pa motor v registru , najdeš zadnjega lastnika in narediš prepis skoraj zastonj in takoj ....pa zakaj hudiča potem iskat motor,ki ga ni v registru?

Zato, ker lastnik ponavadi ni več živ. Pa saj s papirji ni taka reč? Narediš homologacijo, vzameš enega starejšega prijatelja ali sorodnika, plačaš vsega skupaj okoli 150€ pa je rešeno.

Ajde Alojz.. Ne se hecat... 150 eur je samo homologacija.. Kje je še vse ostalo.. Tehnični, tablice, prometna, itd... Prepis z lastnikom je 4.5 eur po komadu... Itak ti plačaš za oba... Pa če še bivšemu lastniku daš za stroške nekaj, si še vseeno krepko v plusu... Če je lastnik umrl raje kupim drug okvir za 30 eur kot plačujem po tvoji tarifi.. 

40 minut nazaj, je drago 67 napisal:

Ajde Alojz.. Ne se hecat... 150 eur je samo homologacija.. Kje je še vse ostalo.. Tehnični, tablice, prometna, itd... Prepis z lastnikom je 4.5 eur po komadu... Itak ti plačaš za oba... Pa če še bivšemu lastniku daš za stroške nekaj, si še vseeno krepko v plusu... Če je lastnik umrl raje kupim drug okvir za 30 eur kot plačujem po tvoji tarifi.. 

V Ajdovščini je bila regristracija mopeda brez papirjev okol 150€...nevem no Drago, če lastnika ni, nimaš druge... Edino nov grst kupit pa zložit motor ven, to pa spet po eni strani ni original...