Jump to content
  • Registracija
srečko 75

Čas je da ohranimo tudi ATX, BT, CTX

Recommended Posts

On 30. 8. 2019 at 17:59, je drago 67 napisal:

Kako ni original? Okvirji so original... Hvala bogu, da Kitajci še to ne stancajo.. 

Zdravo, sem se še malo pozanimal in regristracija je res okoli 150-190€...Glede okvirjev, pa me niste razumeli hotel sem reči, da če prestavis okvir na drugi motor, potem motor ni original, ker je drugi okvir (Če se spustimo v detajle). In z vašo idejo o najdbi zadnjega lastnika je pa tako, jaz si ne upam poklicati lastnika, in mu reči da imam njegov motor, ker ti lahko reče (oz. zlaže), da je bil motor ukraden in ti reče, da ga pripelji nazaj... kaj boste pa potem naredili? Dandanes je pa itak tako, da so več vredni papirji če imaš 10 papirjev jih prodaš za 1000€.. V hecu napisano...Sem pa slišal, da se bo novembra spet spremenil zakon in nevem kaj bo...

Lp.

Deli na drugih spletnih mestih

4 ur nazaj, je Alojz napisal:

Zdravo, sem se še malo pozanimal in regristracija je res okoli 150-190€...Glede okvirjev, pa me niste razumeli hotel sem reči, da če prestavis okvir na drugi motor, potem motor ni original, ker je drugi okvir (Če se spustimo v detajle). In z vašo idejo o najdbi zadnjega lastnika je pa tako, jaz si ne upam poklicati lastnika, in mu reči da imam njegov motor, ker ti lahko reče (oz. zlaže), da je bil motor ukraden in ti reče, da ga pripelji nazaj... kaj boste pa potem naredili? Dandanes je pa itak tako, da so več vredni papirji če imaš 10 papirjev jih prodaš za 1000€.. V hecu napisano...Sem pa slišal, da se bo novembra spet spremenil zakon in nevem kaj bo...

alojz ..jaz nisem kupil celega motorja...le star okvir..če je bil ukraden ni moj problem...vedno imam podatke od koga sem ga kupil in tudi račune za vse ostale nove dele...kar tako zlagat se ti ne more,ker greš na net,na tisto stran ,kjer so ukradena vozila in če ga tam ni ,ni bil ukraden..sami papirji ti tudi ne pomenijo vse...mora jih imet zadnji lastnik vpisan v registru...če kupiš papirje od nekoga ki to ni,te itak čaka prepis z zadnjim lastnikom vpisanim v register...temu se pa tudi ponavadi gre,da se že končno znebi tega vpisa...

Lp.

1 uro nazaj, je drago 67 napisal:

Drago, saj vas razumem, ampak nikoli ne veš kakšni so ludje in kako te bo kakšen nategnu. V tem primeru sem jaz mislil. Dobro je, da poznaš kakšnega na amzs-ju, ki ti številke preveri in naredi povrh še kakšno uslugo pri homologaciji in regristraciji...kot sem pa omenil zakon se bo ponovno spremenil novembra in nevemo kaj bo.

Lp.

rad bi opozoril vse člane tega foruma in še drugim povejte,da se ne bo še kdo zafrknil kot sem se jaz...ne kupujte naraku uplinjačev pri frčo moto...so zanič...ne tesnijo,motorja se nikakor ne da  nastavit za pravilnodelovanje...pa še dec je aroganten in ne ušpošteva reklamacij..šele kasneje sem na škatli opazil ,da so to neke replike ..ne original.

Popravek od drago 67

evo ta drug atx je pripravljen za tehnični pregled....prepis sem naredil pred kratkim z g.stevom vujićem lastnikom muzeja tomos v kopru...fajn dec ...

mogoče bom kako malenkost še spremenil ,da ne bodo komplicirali na tehničnem..izpuh,itd...drugače je pa ta tudi rdeč po dokumentih....zgleda,da bom imel same rdeče...ha,ha,ha...maske pa najbrž ne bom dal originalne...na tistega drugega sem jo dal in je en kup dela če hočeš žarnico zamenjat...

IMG_20200314_131103.jpg

No pa sem tudi jaz "ohranil" enega ATX-a propada :D. Dobil nič drugega kot okvir in hvala bogu še vilice ( no pa še nekaj plastik , izpuh, ročke ostalo pa dokupil)Prihodnji teden pa upajmo da že na cesto (treba še narediti papirje). Slike se vidi prej in potem. Je pa letnik 1988. Meni osebno najleši model TOMOS-a:)zmeraj sem si ga želel imeti. Zanimivo ga je bilo iz 0 sestavljati :DIMG_20200521_122707.thumb.jpg.c722f72483387a410fdb57ed1a574841.jpgIMG_20200528_160212.thumb.jpg.242f70b5bc17e3fd0f9c72adfd8e44e3.jpgIMG_20200731_084409.thumb.jpg.fbba1e5cea16e3435cab8e013dc64c69.jpgIMG_20200731_140511.thumb.jpg.b1d84d4a370b9a2ec522ace1419469e9.jpgIMG_20200731_084403.thumb.jpg.5af34800bea9829e8ea1a1a69940039f.jpg

IMG_20200722_174700.jpg

16 ur nazaj, je drago 67 napisal:

super nejc 780...dandanes jih v glavnem razstavljajo za dele in prodajajo posebej.tako več zaslužijo..

To mi gre na živce ja.. Okej, sej nekatere zastopim ČE moped nima papirje, je bil registriran in se ne da papirjev dobiti, je okvir zvit, NE pa da kupiš motor takoj v dele, sem jih videl že ene par ki so jih Z papirji v kose metal... Pa ni to edini moped ki sem ga moral sestaviti po delih.. Pač to so zame uničevalci kulturne dediščine, za tistih par € profita.