Jump to content
malnar

NSU Prima

Recommended Posts

5 minut nazaj, je malnar napisal:

Pri Motzkeju dobiš vse. Dobro vem, vendar ne z mojim penzionom!

točno tako malnar...tudi če si redno zaposlen z povprečno plačo kot sem jaz je tam še vedno predrago ...

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih
On 7. 2. 2018 at 11:19, je drago 67 napisal:

točno tako malnar...tudi če si redno zaposlen z povprečno plačo kot sem jaz je tam še vedno predrago ...

Sicer malo mimo,rabim RAL za primo pretis v od modre...hvala.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
10 minut nazaj, je drago 67 napisal:

daj napiši bolj razumljivo za kaj gre ...

10 minut nazaj, je drago 67 napisal:

daj napiši bolj razumljivo za kaj gre ...

Rabil bi številko (RAL)barve,oz.kateri odtenek je original,ker imam namen drugo zimo Primo razdret in vrnit v prvotno stanje.Gre pa za modro barvo.Hvala

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

na vranskem živi en starejši gospod,ki ima eno primo pet modre barve poštimano v nulo...po moje je to tista originalna barva...na žalost njegove tel.št nimam pri sebi ...jo imam na štajerskem...ob priliki ti jo bom poslal..

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
1 uro nazaj, je drago 67 napisal:

na vranskem živi en starejši gospod,ki ima eno primo pet modre barve poštimano v nulo...po moje je to tista originalna barva...na žalost njegove tel.št nimam pri sebi ...jo imam na štajerskem...ob priliki ti jo bom poslal..

Super,hvala ti.Barva mora bit bolj svetla,nekako pastel modra,moja je bolj temna,menda od italijanske policije,ker pa bom agregat rihtal,sem se odločil,da jo vrnem v original barvo...

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

malnar a si z tvojo primo kaj naprej prišel? daj kako fotko gor pa malo pokomentiraj...

aja še to..za vse ljubitelje prim...nemci so spustili cene za nove dele...npr ključavnica vžiga je prej bila 365 eur sedaj 175...ključ je bil prej 45 eur ...sedaj je 18 ....za ostaledele ne vem točno..

Popravek od drago 67

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
9 ur nazaj, je drago 67 napisal:

malnar a si z tvojo primo kaj naprej prišel? daj kako fotko gor pa malo pokomentiraj...

aja še to..za vse ljubitelje prim...nemci so spustili cene za nove dele...npr ključavnica vžiga je prej bila 365 eur sedaj 175...ključ je bil prej 45 eur ...sedaj je 18 ....za ostaledele ne vem točno..

Lepo, da si se spomnil na mene. Žal je PRIMA še vedno v takšnem stanju, kot je bila takrat, ko sem jo začel obnavljati. Celo leto sem polno zaseden- penzionist- pa nimam nobenega časa. Sicer pa imam obe oplati ščitnik in sprednji blatnik speskano in  poklepano ter v Epoksiju. Takoj, ko ponovno začnem z obnovo se bom javil. Sicer pa lep pozdrav .

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Te dni sem se zopet lotil obnove NSU Prime. Kot vidite mi je iz tistega zmečkanega "pleha"uspelo nekaj narediti. Agregat je popolnoma obnovljen. Nov bat, pohonan cilinder, preprešana ojnica. Sedaj se ukvarjam z elektriko. Ko jo bom končal pridejo na vrsto " plehnati" deli, ki so tudi že pobarvani.

Prima1.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
9 ur nazaj, je drago 67 napisal:

super ,vidim,da si stopil v akcijo...spomladi se boš pa najbrž  že peljal...

Ja, po dolgem času sem zopet začel z obnovo. Potrebno je bilo preprešati ojnico in zbalansirati gred. Cilinder smo pohonali na mere novega bata. Pobarval sem ščitnike nog, ki so bili v obupnem stanju in ostale dele. Danes sem na novo zvezal elektriko. Popravil sem stop stikalo, zamenjal vse elektro pritrdilne vijake. Problem imam s stikalom za luč, ki ima odlomljen prižigalni del. Upam, da ima morda kdo novo stikalo, ki je enako stikalu od NSU Maxija. Parabola luči je bila popolnoma rjava in sem jo zamenjal s Tomosovo od štirice, ki popolnoma paše, le luknjo se izvrtal za pozicijsko luč. Imam pa vprašanje: Kako deluje tipalo za prikaz goriva. Dobil sem namreč enega, ki je kompleten z žičko. Ima morda notri kakšen plovček? Še vedni pa iščem oba večja okraska iz Aluminija za obe oplati.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
10 ur nazaj, je drago 67 napisal:

a žice-zajle  imaš vse ok?  dobro izgleda,mi je že žal,ker jaz ta tretje nisem barval na rdečo...

Zajle so vse zanič razen zajle za " zaug", ki sem jo uredil in že montiral. V Petek grem v VPC po nove!

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 18. 11. 2019 at 21:14, je malnar napisal:

Te dni sem se zopet lotil obnove NSU Prime. Kot vidite mi je iz tistega zmečkanega "pleha"uspelo nekaj narediti. Agregat je popolnoma obnovljen. Nov bat, pohonan cilinder, preprešana ojnica. Sedaj se ukvarjam z elektriko. Ko jo bom končal pridejo na vrsto " plehnati" deli, ki so tudi že pobarvani.

Prima1.jpg

Super delaš, si pravi maček

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Malo sem zoped delal. Iz kromanja sem dobil rozeto luči in iz Srbije - Niša okrasne letve ščitnika nog, s katerimi pa sem imel kar nekaj ur " borbe"! Upam, da bo do novega leta pripravljena za vžig in prvo vožnjo.

Prima ll.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

s čim si pa ročke spoliral,da se tolk svetijo? pa okrasno rozeto imaš na prvem blatniku,te je zelo teško dobit...sploh na očetovi primi 3  ,ki je prva serija je šla po sredini blatnika tudi...take še nisem zasledil nikjer .tam imam zdaj 2 luknjici...če se jo bom v prihodnjih letih spravil popolnoma obnavljat bom moral tisti luknjici na vrhu blatnika najbrž zavarit,ker take ne bom nikjer našel.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Ja Drago, z denarjem skoraj vse dobiš. Na srbskem oglasniku "Kupujem prodajem" je možak iz Niša, ki ima " miljon" delov za Primo. Malo sem ga povpaševal po kosih. Okraski iz Al. na obeh oplatah stanejo 250 eurov. Imel pa je stranske Al ojačitve ščitnika za noge ki mi jih je prodal za 20 Eurov. Vendar, ko so pa prišli do mene, so me stali točno 40 Eurov ( Poštnina v Srbiji prevoz v Slovenijo in smo nekje tam!) Sprednji okrasek na blatniku sem pa dobil poleg prime, ki sem jo dobil na odpadu. Bil je ves pobunkan in zvit. Ko sem ga ravnal, mi je na dveh krajih počil in se zlomil. Kolega mi ga je pospajkal in ojačal na spodnji strani. Prispajkal mi je tudi tiste majhne " plehke" ki gredo v luknjice o katerih pišeš. Še to. Na spletu je kupil Al lot za 20 eurov. Jaz sem mislil, da je navadno " sranje" sedaj pa vidim, da je super stvar. Sem si ga tudi jaz naročil. Obnova gre počasi, vendar vztrajno naprej. upam, da se spomladi zapeljemo za 25 maj skupaj z Markom Hrenom in ostalimi po Ljubljani.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka