Jump to content
fico77

Tomos Hippy

Recommended Posts

Torej rabiš ročke za Hypija. To so Domino ročke z " grifom" za prste. Pri nas jih imajo zlatarji po več kot 100 eurov. Malo pobrskaj po Hrvaški "Njuškalo" in Srbiji " Kupujem prodajem". Če ne boš našel se obrni na mene pa bova kaj uredila.

Malnar

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

Evo, danes sem delal nosilec za plehnati prtljažnik, sicer prototip iz aluminija. Ko bo zadeva zrela, ga bom napravil iz železa in pobarval v barvo mopeda. Opazil sem, da je že na prtljažniku v eno stran pripunktiran nosilni pleh, tako da bom moral luknje na mojem nosilcu prilagajat. Sedaj pa pridem do največje težave. Najtežje mi bo narediti nosilce za kovčke. Kovčke sem dobil, vendar sta nosilčka prekratka, oziroma nista od tomosa.

Zato prosim kakega tukajšnjega prijatelja, če ima mogoče kakšno sliko, kako je to narejeno.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 10. 12. 2017 at 12:40, je malnar napisal:

Sicer pa ne boš kaj dosti spremenil. Le sedež, kufre in balanco. Malo več kroma, ostalo je pa vse isto.

@malnar

Sem na enemu drugemu forumu zasledil, da si spremljal obnovo zlatega hippya. Ali poznaš človeka ali mogoče celo veš številko barve te zlatorjave barve

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Evo, dobil sem številko barve. Najbolj bo pasala Peugeot KAU. 

Moped sem odpeljal k dobrem prijatelju na izdelavo nosilcev za kovčke, ker le teh ni bilo zraven, je pa odličen orodjar z dobrim orodjem.

Ko ga pripeljem domov, namontiram še krmilo in sedež, potem pa veselo razdiranje in čiščenje delov.

Slike sledijo...

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Sem kupil ročke, ampak mislim da so od E90. Za začetek bodo tudi te dobre(50€). So bile vgrajene na Tomosu, tako da mislim, da ne bi smelo biti problema.

20180303_153553.jpg

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 11. 3. 2018 at 4:03, je mirankreslin napisal:

Tudi sam sem se lotil take prefelave. Manjkajo mi kovčki. Mogoče kdo ve kje se jih dobi?

Prijatelj je imel srečo in jih je našel popolnoma nove na bolhi

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 11. 3. 2018 at 4:03, je mirankreslin napisal:

Tudi sam sem se lotil take prefelave. Manjkajo mi kovčki. Mogoče kdo ve kje se jih dobi?

mogoče bi jih imel Marjen Ebrl(041615019)

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Sem razdrl agregat in bil kar presenečen, da je na piramidi veliki zobnik drugačen, kot pri običajnih apn-jih.

Kateri mopedi so imeli take zobnike?

Moped je bil od znotraj kar precej zapacan z ostanki olja, bila je že skoraj mast. Vendar je vseno laufal

DSC03107.JPG

DSC03106.JPG

DSC03110.JPG

DSC03112.JPG

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 21. 3. 2018 at 9:30, je motorcki napisal:

čim nižje,še tako se ti bo balanca majala z enim vijakom.Pri hipiju moraš obvezno dat križ s 4 vijaki(bmx).

No sedaj sem jo pripravil na 9 cm. Jutri odrežem še malo, na 7,5 do 8 cm in dam skupaj z drugo robo še enkrat kromirat.

Motorčki, kje bi dobil zadevo od BMX? Imam pa občutek, da ne bo pasalo, ker je na bilanci na sredini odebeljeno

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka