Jump to content
fico77

Tomos Hippy

Recommended Posts

On 19. 11. 2018 at 21:25, je malnar napisal:

Zelo lepo si ga naredil fico. Moti me le rdeča žica, ki si jo porabil verjetno za napajanje. Originalna žica je Rumena pri Tomosu. Ne reci mi da sem "picajzlar". Ampak pri tako lepih in zanimivih motorjih to šteje. Kaj pa ročke? Nisi dobil starih dobrih Domino z grifom za prste?

L.p. Malnar

Pozdravljen Janez

Ne nisi picajzlar, prav je , da si povedal. Res imajo tomosi rumeno za +, črno za ugasnit, zeleno za zadnjo lučko. Tukaj sem ga res posral, ker sem dobil tak kabel. V bistvu se ne bo videlo popolnoma nič. Sem pa opazil, da je pri starejših tomosih v stikalu rdeča plus, zelena za ugasnit, črna pa za zadnjo luč. Tako je pri tistih, ki imajo elektriko z belim magnetom. Tudi na tem je bilo tako. Poglej prvo in drugo sliko in približaj. Jaz sem dal novo komplet elektriko. 

Ročke pa bodo zaenkrat ostale take, lastnik tega mopeda je do sedaj investiral v ta moped čez dva jurja in je "suh"

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih
10 ur nazaj, je fico77 napisal:

Pozdravljen Janez

Ne nisi picajzlar, prav je , da si povedal. Res imajo tomosi rumeno za +, črno za ugasnit, zeleno za zadnjo lučko. Tukaj sem ga res posral, ker sem dobil tak kabel. V bistvu se ne bo videlo popolnoma nič. Sem pa opazil, da je pri starejših tomosih v stikalu rdeča plus, zelena za ugasnit, črna pa za zadnjo luč. Tako je pri tistih, ki imajo elektriko z belim magnetom. Tudi na tem je bilo tako. Poglej prvo in drugo sliko in približaj. Jaz sem dal novo komplet elektriko. 

Ročke pa bodo zaenkrat ostale take, lastnik tega mopeda je do sedaj investiral v ta moped čez dva jurja in je "suh"

Imel pa bo odličen hipi ,čestitke.

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Ja vse kar si povedal drži. Ko so prenehali vgrajevati " bele" magnete, so zamenjali bave. Zelena zad. luč, rumena 6 ali 12 V. Črna za ugasnitev. Rjava masa motorja.

2 jurja, je čisto normalna cena za takšno obnovo.

Lepo si ga " spedenal"!

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
On 21. 11. 2018 at 21:17, je malnar napisal:

Ja vse kar si povedal drži. Ko so prenehali vgrajevati " bele" magnete, so zamenjali bave. Zelena zad. luč, rumena 6 ali 12 V. Črna za ugasnitev. Rjava masa motorja.

2 jurja, je čisto normalna cena za takšno obnovo.

Lepo si ga " spedenal"!

Še zajle moram iti naročit v VPC v Ljubljano drug teden, pa še nalepke nalepim in poslikam. Potem pa homologacija, najtežji del

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka

Evo. Testna mrzla vožnja. Po 3 kilometrih je šel kondenzator. Elektrika nova iskra aet. Res ne vem, kdo dela te kondenzatorje za iskro. Slabše kot kitajci. Ali kdo ve. Rad bi prišel stvari do dna. Do sedaj sem montiral že cca 10 novih elektrik, 6im sem moral dodatno zamenjati nov kondenzator. To je porazno!!! Nadomestni delajo. Če pa še to nebo, bom napravil kot pri SLC. Dal sem kondenzator od katrce kar v luč, pa bo delalo

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka