Jump to content
  • Registracija
gorazd10

1983 KAWASAKI KZ1000R EDDIE LAWSON REPLIKA

Recommended Posts

Pred časom sem imel priliko kupiti redek in iskan model iz 80-ih. Seveda , nisem dosti odlašal, saj se tak motocikel in v takem stanju pojavi 2x na leto, mogoče.... Motocikel je originalen in dokaj kompleten, vendar v slabem kozmetičnem stanju z dokaj majhno kilometrino. 

V čast dvakratnemu prvaku v leti 1981 in 1982 EDDIE LAWSON-u so pri Kawasakiju naredili limitirano serijo. Po nekih podatkih od 500 do 750 primerkov. Ker je "dama" precej eksotična sem se odločil za obnovo in povrnitev stare slave. Potek bom sproti objavljal.

20180206_134155.jpg

20180210_171625.jpg

20180215_183715.jpg

20180215_183734.jpg

20180215_183852.jpg

Deli na drugih spletnih mestih

Najbolj prav bi bilo, da je Kerker, vendar ga bom moral še poiskati za kakšno dobro ceno.... Je pa zgodba sledeča: za Evropo je bil izpuh 4 v 2 original Kawasaki , kot se jih vidi na GPZ modelih. V USA pa se je prodajal s Kerker izpuhom. Ker je prejšnji lastnik rahlo modificiral zadek, pa je posledica tega, da se dela custom sedež po zgledu originala. Trenutno pa je izpuh Marshall,after market, vendar predolg in v zelo slabem stanju.

Obdržal sem prvo polovico od Marshall-a, ki je bil že prej montiran. Drugi del sem naredil po vzoru Kerker-ja. Pri Marshall izpuhu se namreč krivine in cev , ki se nadaljuje , lepo umakne pokrovu za menjavo oljnega filtra. Pri KERKER-ju pa gre cev točno pod pokrovom oljnega filtra. Torej,pri Kerker-ju,  ko se menja olje in filter moraš odmontirati tudi izpuh in menjati tesnila. Meni tega ni potrebno. Če pa se mi kdaj slučajno pojavi Kerker za solidno ceno, potem pa .........

20181124_124732.jpg

Popravek od gorazd10