Jump to content
Podoreh

Obnova mopeda Santamaria-Zundapp 49cc, 1958

Recommended Posts

Pozdravljeni.

Sem nov na forumu in bolj kot ne tudi nov glede obnove mopedov. V lasti imam moped znamke Santamaria-Zundapp 49cc, 1958. Moped sem dobil pred nekaj leti in je v voznem stanju, sedaj pa sem se odločil da ga malce restavriram do te točke, da ne bo več propadal. Popolna obnova s peskanjem, barvanjem in kromiranjem pa bo morala počakati še kakšno leto. 

Najprej imam namen zamenjati gume in obnoviti obroče. Obroče bom zbrusil z brus papirjem in nato polakiral z brezbarvnim lakom, da preprečim nadaljnjo propadanje. Bi bilo bolje, da kromirane dele prebarvam z akril krom sprejem? (pa še za prihodnost: je smiselno kromirati obroče ali je bolje kupiti nove?)

Sledi brušenje izpuha in barvanje z brezbarvnim akril sprejem.

Vse rjaveče dele na motorju bom prav tako rahlo zbrusil z brus-papirjem, jih nato premazal s ferosanom in končno še polakiral z brezbarvnim lakom.

Tank je zarjavel, zato ga bom očistil s postopkom s sodo bikarbono, nato pa na dovod goriva dodal še filter za vsak slučaj.

Sledi zamenjava vseh dotrajanih žič in s tem bi zaenkrat zaključil.

Kaj lahko naredim tu bolje?

DSC_0605.JPG

DSC_0609.JPG

DSC_0633.JPG

Popravek od Podoreh

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih

Ni slabšega, kot preko kroma barvati s "Crom" sprejem. Kar je kromirano, mora biti kromirano. Kar pa barvano pa barvano. Predlagam ti, da fotografiraš nalepko, ki je na rezervarju. Poleg priloži tračni meter, da se bo lahko ugotovila velikost. Takšno nalepko ni problem izdelati. Sanacija tega motorčka bi te stala kakšna 2 jurja, če bi šel v popolno renovacijo. 

Deli ta prispevek

Povezava do prispevka
Deli na drugih spletnih mestih