Jump to content
  • Registracija
dominikt

Letnik izdelave TOMOS Colibri T12

Recommended Posts

Pozdravljeni!

Kupil sem Tomos T12, ki pa nima identifikacijske tablice. Prejšnji lastnik jo je ob restavriranju izgubil. Papirjev ni. Če je možno, da se letnik prepozna po slikah, bi vas prosil za pomoč. Pa tudi nekaj rezervnih delov še rabim, če ima kdo slučajno:

• zavorni vzvod komplet
  • hupa
  • pipica za tank
  • ključavnici za mali prtljažnik
  • pohodne gume
  • pokrov na motorju (manjši na levi strani)

Hvala za pomoč!

LP, Dominik

tomos-t12-slika-15281211.jpg

tomos-t12-slika-15281210.jpg

tomos-t12-slika-15281209.jpg

tomos-t12-slika-15281208.jpg

tomos-t12-slika-15281207.jpg

Deli na drugih spletnih mestih

Vsekakor je to letnik med 1965 in  1969. Po letu 1965 so uporabljali rezervarje takšne, kot je tvoj. Ker  ima na balanci ročico za gas in klasično balanco od T 12 pa sklepam da do 1969 .Kasneje so uporabljali Balanco, kot jo ima T-14 V z ročico za zrak pa ob strani - boku motorja.

Hvala vsem za informacije. Včeraj sem pobrusil del okvirja, kjer bi naj bila številka in sem jo našel. Ujema se tudi z mašino. Potem pa sem šel na tehničnega pa sem naletel na ne najbolj navdušeno delavko za takšne zadeve :) Ni mi želela izdati podatkov, povedala mi je le, da je vpisan v register in to po APN. 

Drugače pa sem moped do konca sestavil in je vse delujoče. Sedaj me samo skrbijo papirji...

6 ur nazaj, je dominikt napisal:

Hvala vsem za informacije. Včeraj sem pobrusil del okvirja, kjer bi naj bila številka in sem jo našel. Ujema se tudi z mašino. Potem pa sem šel na tehničnega pa sem naletel na ne najbolj navdušeno delavko za takšne zadeve :) Ni mi želela izdati podatkov, povedala mi je le, da je vpisan v register in to po APN. 

Drugače pa sem moped do konca sestavil in je vse delujoče. Sedaj me samo skrbijo papirji...

no gremo dalje...če je vpisan v register ,boš od bolj prijaznega delavca na drugem tehničnem (sem ti rekel,da daj za malico al pa kosilo,še zmeraj se ti splača) izvedel kdo je zadnji lastnik v registru in z njim naredil prepis....druge poti ni...

Popravek od drago 67

Ni napaka. Tomos je za serijske številke svojih menjalniških 50 ccm modelov uporabljal samo šestmestne številke. Ko so leta 1976 prišli do milijona izdelanih primerkov so enostavno spet začeli od začetka in tako imata lahko dva mopeda enako serijsko številko.

No v bistvu je še slabše. Avtomatike so tudi številčili s šestmestnimi številkami in začeli od začetka, tako je tu lahko že tretji Tomos z enako serijsko številko, potem so pa spet od začetka začeli še z motorji z večjo kubikažo, tako da ima lahko še elektronik 90 kot četrti primerek spet isto serijsko številko. Na srečo so vsaj teh naredili relativno malo.

Popravek od sg1